k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Tady máte to své zlato!

9. 5. 2008 (před 15 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Změna je nevyhnutelná, kdo se na jedinou chvíli zastaví, ustrne a bude převálcován davem mladších a progresivnějších jedinců. Změna je život a život je změna. A proto jsem se odhodlal ke změně tváře & designu k47čky. Je to face-ligt poměrně malý, ale myslím, že vizuálně osvěží tuto centrálu mizerného umění a jiných podivností.

Ale nejde jen o vizuální změnu, ale taky (a dalo by se říci, že hlavně) o vylepšení funkčnosti. Tak například kniha návštěv a všechny komentáře podporují Gravatary – centralizované ikonky, které se vážou na váš email; formuláře si pamatují vaše jméno, email a webovou stránku, takže tyto údaje nemusíte psát pořád dokola; komentáře a názory se přidávají pomocí ajaxu, což je o něco příjemnější než klasická cesta; v komentářích se dá odpovídat na jiné komentáře; pak je tady funkční RSSkanál; zprovozněno lokální vyhledávání na k47čce pomocí Google; propojení s některými linkovacími službami; seznamy článků a děl jsou dynamické a obohacené javascriptem; a pak celá řada drobných a nepatrných maličkostí…

A přitom je k47čka v jádru stále statická stránka

I když novinky ve funkčnosti jsou hezké a zpříjemňují čtenářské pohodlí a možnosti odezvy, je stále rozhodující obsah. A toho je tu více než dost: témeř 500 článků, které dohromady čítají přes dva a půl milionu znaků textu a to je porce víc než slušná.

Ale tady zdaleka nekončím, pořád píšu nové povídky a dělám na dalších věcech, které zdejší informační hodnotu ještě více zvětší, rozšíří a vynesou do výšin. Pochopitelně, k47čka je primárně moje osobní stránka a taky trochu blog, ale rozhodně bych se nebránil tady publikovat i příspěvky jiných literárně nadaných nebo jiným druhem tvůrčího ducha protknutých jedinců.

Všechno je možné a to co vypadá nejméně pravděpodobně se stane zítra, maximálně pozítří.


Současný stav na mě jako na autora působí uspokojivě, ale rozhodně bych se tady nechtěl zastavit a ustrnout v rozvoji. Už teď mám v hlavě nějaké plány dalších funkcí, které se nesou v duchu větší dynamiky, ajaxovosti a širších možností odezvy. A pak bych taky pád implementoval parádní textový formátovač Texy! od Davida Grudla, ale o tom snad někdy příště…

—kaja47 (d3signer)

PS: Mimochodem minulý layout stránek se narodil 6.dubna 2005 ve 20:03, takže tu s námi pobyl tři roky a jeden měsíc, z čehož by se dalo vyvodit, že další redesign bude proveden 12. června 2011 někdy večer.


7. – 9.5.2008

píše k47, ascii@k47.cz