k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Seznam projektů

— k47 (CC by)

Za ty léta, co se opile motám kolem k47čky, jsem začal spoustu různě obskurních vedlejších projektů. Nahromadilo se jich tolik, že je na čase, abych si v nich udělal pořádek. Následuje seznam seřazený sestupně podle užitečnosti a vzestupně podle úrovně obskurity.

k47.cz — Právě teď se nacházíte právě tady. A pokud stále nemáte tušení, co je K47čka zač, (nejste jediní, sám si někdy nejsem úplně jistý), pak vězte, že jde o moje domovské stránky – hlavní nerv, kde schraňuji všechny svoje články, povídky, stripy, grafické diletanství, eposy o programování a všechny ostatní nesourodé projevy počínající choromyslnosti. K47čka je online od 23. června 2003, ale historie je ještě o něco málo hlubší, jak dokládá první offline zmínka. Co nevidět budeme mít za sebou celou dekádu a pak to teprve oslavíme!

funkcionálně.cz0xDEADBEEF — Blogy speciálně věnované programování.

devblogy — Agregátor českých programátorských a vývojářských blogů, ke kterému patří twitter účet @devblogy (přidáno 27.7.2014)

random blogs — Agregátor nahodilých vývojářských blogů, které jsem si nechtěl přímo přidat do RSS čtečky. Anglický doplněk pro devblogy.

hypertwëëter — Humánní twitter klient (stahujte odsud).

dumb reader — Jednoduchá RSS čtečka (přidáno 14.4.2020)

bandcamp explorer — Prohlížeč bandcampu, poskytuje RSS export nových alb každé skupiny a každého tagu. (přidáno 1.9.2021)

post-rock — Automaticky generovaný seznam nově vypadaných post-rockových alb. (Dostupný i jako RSS)

Dnes večer k poslechu a tanci hraje…: Kdysi dávno jsem začal na Twitter posílat občasné hudební tipy, které jsem vždycky uvozoval slovy Dnes večer k poslechu a tanci hraje. Z toho vznikl tumblr blog na snadno zapamatovatelné adrese dnesvecerkposlechuatancihraje.tumblr.com, ten jsem pak zrušil a zbytky přesunul na k47čku.

stalkr.k47.cz — Stalkr je seznam odkazů na nejnovější články o soukromí, sledování a cenzuře na internetu. Patří k němu Twitter profil @stalkr_k47, kam se zrcadlí všechny zveřejněné odkazy.

wyhledawacz.k47.cz — Wyhledawacz v roce 2008 začal jako souborový meta-vyhledávač, který hledal na Ulož.to, Czshare, 4shared, Multishare, Quickshare, Edisku a dalších místech, kde se daly najít soubory.

Jako meta-vyhledávač sám neměl vlastní index odkazů, pouze agregoval výsledky z několika serverů, ale přesto (právě proto) byl zatraceně užitečný a sám jsem ho často používal. Postupně jsem přidával další zajímavé fíčury jako byl automaticky generovaný seznam seriálů, speciální hledání hudby, hromadné hledání a další horu funkcí, které byly vyvinuty, ale nikdy se nedočkaly ostré premiéry, protože nikdy nebyly úplně hotové. úplně spokojen.

Takhle více méně fungoval deset let až do roku 2018, kdy jsem přešel na novou verzi PHP a ta ho definitivně rozbila dorazila. V roce 2020 byl obnoven v podstatně méně ambiciózní podobě.

CSFD filmy

4chan trends

chan.k47.cz — Původně vznikl jenom jako ukázka kódu, kterou jsem poslal s jedním CV. Pak tam nějakou dobu běžel malý archiv 4chan boardu /r9k/, pak to bylo dluhé roky mrtvé, teď tam běží o něco málo větší archiv 4chanu.

vtipy.k47.cz — Celkem monumentální archiv vtipů, ke kterému patří twitter účty @twitt_vtipy, kam se jednou za tisíc let dostane nějaký ten obzvláště špatný/odporný/nechutný vtip, @twitt_horoskop, kam prosakují horoskopy, které nikdy nechcete slyšet a dlouho mrtvý @twitt_gifs.

chanminer — Výsledek mého snažení kompletně zachovat všechny poklady moudrosti z 4chanu – největší díry internetu a několika dalších velkých imageboardů.

mrtvoly

stokliku.k47.czAplikace vytvořená pro twitterovou hurá-akci #stoKliku, kde si lidi můžou zaznamenávat své úspěchy na cestě ke stovce kliků v jednom kuse. Zdrojové kódy jsou publikovány na GitHubu.

url.k47.cz — Vlastní url zkracovač, který dělá přesně to, co by měli zkracovače url dělat: zkracovat url.

tweetRank — Web, který page rank algoritmem na grafu kdo koho sleduje dal každému člověku z české twitter scény pořadí, jak moc je centrální a důležitý. (přidáno 27.7.2014)

autotweeter — Jednoduchá web.aplikace, které dáte seznam tweetů a časů, kdy se mají odeslat a autotweeter se postará o zbytek. (přidáno 11.2.2013)

generátor textu@robopovídka — (Používá autotweeter )

boxxy.k47.czChurch of Boxxyology

hlavy.k47.cz — Bizarnost stará minimálně tisíc let.

4chan – only OC — Stránka, která ukazuje jenom ty obrázky z 4chanu, které jsou unikátní a nikdy dříve nebyly postovány, tedy original content (OC v žargonu chanů). Zajímavostí je, že web je postaven na React.PHP. (přidáno 11.2.2013, nefunkční k r. 2019)

4chan main page — Jednoduchý přehled, který by měl aspoň částečně usnadnit najít zajímavé věci na 4chanu. (přidáno 19.7.2012, nefunkční k r. 2019)

@stripbot — Twitterový bot, který na twitter přeposílal RSS kanály několika stripů/webkomixů (info, zdrojáky).

motivator.k47.cz — Již neexistující galerie demotivátorů. Všechen obsah jsem postnul sem.

fel.k47.cz — Původně samostatná stránka, která hostovala stripy série fel.log.

lfs.k47.cz — fiktivní stránky fiktivního Quake Live klanu League of failed superheroes

spoiler.k47.cz — Spoiler je další věc, která vznikla za jeden večer. Zamýšlel jsem, že by obsahoval krátké a vtipné spoilery k filmům, ale velice brzo jsem na něj zapomněl a nikdo ho nikdy neviděl.

pokuseni.k47.cz — What is this, I don't even…

píše k47, ascii@k47.cz