k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Epizody

<time datetime=2006-12-09T21:32:00>9. 12. 2006</time> (aktualizováno 25. 12.) — k47 (CC by-nc-sa)

(Největší projekt K47čky)

Vůbec není snadný popsat co to jsou Epizody. Dalo by se říct, že Epizody jsou velký projekt, velký sen…


Dalo by se říct, že Epizody jsou velký projekt, velký sen. Budou to dva roky (700 dní) příběhů party mladých nekompatibilních lidí. Tato parta se bude skládat z téměř dvou desítek podivných charakterů, kteří budou něčím (hodně) vykolejeni z běžného standardu.

Nevím, jak to ve finále zpracovat, zatím jen něco málo prosakuje do stripů a několika převážně nedokončených povídek. Dalo by se říct, že Epizody jsou univerzem, které zastřešuje jiná díla.

V současnosti hlavně vymýšlím a prohlubuji jednotlivé charaktery (hlavní + desítky vedlejších; dohromady už 45), načrtávám kostry příběhů a slepuji útržky děje a podobně. Dokument Epizod pořád roste, už má 71 stránek a přitom v něm skoro nic není. A práce pokračuje dál.


Epizody končí po dvou letech, tedy 19. února 2008.

Kusy, které patří do Epizod:

(dodatečně začleněno)

(už od počátku plně Epizodické)

Alternativní epizody

Postavy:

(jenom ty hlavní a jenom několik)

Jednoduše by se dalo říct, že všechny postavy epizod jsou zvláštní, divné a nekompatibilní a svým charakterem se blíží monstrům.

Karel Kalandra

Dalo by se říct, že KK je hlavní postava. Je to podivný týpek, tulák, bez stálého domova, neustále na cestách, v kanadách, s batohem přes rameno, neupravený, neoholený s hlavou plnou zuřivosti a šílenství. A jeho minulost… ne,že by žádnou neměl, ale nikdy o ní nemluví. Proč, to ví jen on sám.

Carl Solomon

Zmatenec, člověk nalezený 19. února 2006 na břehu Vltavy, nepamatuje si ani své jméno, v hlavě mu třeští, utekl z blázince a má problémy: jde po něm policie, mafie i tajná policie. Jméno dostal podle prvních řádek Ginsbergova Kvílení, které měl u sebe.

Alex Čedič

Vtipálek, spratek, ale taky šéf. Vlastní železniční dopravní společnost (kterou získal dost podivným způsobem), nemá rád své podřízené a strašně nerad jim platí (Já si myslím, že byste měli vy platit mě za to, že vás zaměstnám.). Zvláštní znamení: na tváři pod okem má vytetovány tři drápy a na hlavě má ocelově šedé dredy svázané dráty.

Kristýna Čedičová

Intelektuálka, rebelka, křehká, neřízená střela, Kalandrova stará láska.

Monika Toret

Holka z ulice, která vyrůstala v sirotčinci, ale přesto se postavila na vlastní nohy ve velkém stylu (vystudovala vysokou školu, pracovala jako pilot osobního letadla, mluví čtyřmi cizími jazyky ). Je krásná, ale umí se rvát. Často se chová nejagresivněji z celé party.

Anet Val

Nejmladší, nejméně mizerná, nejméně nekompatibilní, nejprůměrnější a nejméně výrazná.

Max a Al „bratři“

Dvojčata, svalnatí hromotluci, nebezpečně inteligentní rváči, jde jim všechno na co sáhnou až na mezilidskou komunikaci. Jsou chladní jako kus ledu, ale udělají dva tisíce kliků najednou, každý den uběhnou maratón, nepotřebují spát, studují tři vysoké školy…

Lazar a Kalderon

Největší podvodníci na světě, s klidem by prodaly všechny čtyři svoje babičky za vepřové koleno (což už jednou udělali).

Karina Řezáčová

Mladá lesbička, kolem které se točí jedno z mnoha mystérií…

S Dianou se milovali a žili spolu navzdory nepřízni, jejich dny byly krásné a plné rudých omamných růží. Diana ale zmizela a zanechala v Karinině srdci díru…

Kaplan

I když mu všichni říkají Kaplan, nemá s křesŤanskou vírou nic společného. Před lety žil spokojený rodinný život, ale pak se zcela změnil. Rozvedl se a stal se z něj úplně jiný člověk.

Gabriela Wienová

Osamělá smutná dívka, která má jedno velké tajemství…

Ivan Karpov

Messenger na kole, doručit včas, doručit rychle, vysekat se na kole, to je jeho život. Odešel z Ruska, chtěl se dostat někam, kde bude dobře, ale zůstal v Čechách (nikdo neví proč).

Billy Thorton

Šílenec ze řetězu utržený, šílený cyklista, který se třikrát rozvedl a třikrát si změnil jméno.

Toborin

Policejní důstojník, přátelí se a pracuje s Hertzmannem.

Hertzmann

Bývalý boxer a současný detektiv, tvrdý chlap a rváč, který pochybuje o svojí práci, ale přesto tvrdě pracuje.

Bratři Karamazovi

Představitelé policie tak tajné, že nespadá vůbec pod nikoho. Jdou po krku všem hříšníkům.

píše k47, ascii@k47.cz