k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Šestý den

16. 12. 2011 (před 10 lety) — k47

Ikaros plachtil na kluzáku v podobě ptačích křídel. Občas jimi mávl, aby nabral výšku, ale většinu času jenom klouzal vzduchem. Chladný večer, jedna hodina letu nad oranžovým mořem.

A pak přistál na střeše mrakodrapu uprostřed malého ostrova. Tiše dosedl na okraj střechy a jako obrovský pták složil svoje mechanická křídla. Vyčkával. Kolem poletovaly bezpilotní letouny – malé špionážní stroje s kamerami a softwarem na rozpoznávání lidských obličejů a postav. Ale Ikara, díky jeho křídlům a protáhlé masce, která připomínala zobák, nepoznali. Za deset minut stroje zmizely v hlubině, Ikaros se zvedl, otevřel dveře vedoucí na střechu a začal sestupovat po nouzovém schodišti, které se klikatilo celou budovou jako spirálová páteř.

Nacházel se v patře 825 a musel sestoupit dvanáct podlaží. Na zádech velký batoh do kterého se automaticky složila jeho umělá křídla.

„Šestá akce, šestý krok k zítřkům v plamenech.“

Patro 813, byt číslo 811-1, luxusní mega-apartmán, který zabíral velkou část tří pater téhle železobetonové bestie. Silné obvodové stěny, dvojité stínění, pořádný pancéřový krunýř.

Chodba plná ticha a šera. Čekal nějaké stráže. „Další, který neví, že se má bát.“

Z batohu vytáhl laserovou řezačku a laserový rapír. Dva průmyslové nástroje určené k řezání. Z obou dvou se táhl silný kabel do baterií v batohu.

Koutkem oka zahlédl, jak se na něj zaostřuje bezpečnostní kamera. Není čas.

Klekl si na zem, řezačku přirazil předním ochranným štítem dole ke stěně, maximální výkon, zážeh. Rukou udělal velký oblouk, nad hlavu a pak zase dolů, černý kouř a štiplavý zápach, stiskl druhou spoušť, šok, ozvala se rána a zeď se vyvalila směrem od něho do místnosti.

Rozpálenou řezačku nemohl udržet v ruce, pověsil ji na opasek a pevně chytil svůj laserový rapír – pomůcku záchranářů a hasičů určenou ke krájení vraků aut, ocelových plechů, stromů nebo betonových stěn. Byla to jednoduchá rukojeť s polopropustným zrcadlem a silné kulaté „ostří“ se zrcadly na konci. Po zapnutí se ozvalo tlumené bzučení, když laserový paprsek začal létat mezi zrcadly a čekal na všechno, co se mu postaví do cesty.

Vběhl do místnosti a slyšel zvuky mechaniky. „Tady se otevírají krabice.“

Byl tam, aby zabil jednoho významného politika.

Potichu probíhal gigantickým bytem, šero a slabá záře z konce rukojeti rapíru. A najednou měl v hlavě dokonalé ticho, žádné pochyby, byl tady a teď a žil v tom prchavém zlomku času, kterému se říká přítomnost. Měl cíl, měl úkol a už se nedalo couvnout zpátky. Věděli o něm. Automatický bezpečnostní systém spustil alarm a vteřiny ubíhaly.

Prolétával bytem a za běhu rapírem řezal nábytek na kusy, jako kdyby byl z papíru. Ta nádhera, ta krása, ta lehkost. Byl v euforii, destruktivním tranzu a smál se, když kolem sebe šlehal laserem a všechno kolem něj se rozpadalo.

V jedné místnosti se pootevřely dveře a vykoukl z nich muž a hlaveň pistole. „Co se děje? Kdo to je?“ Ikaros rozkopl dveře, chlap se zapotácel a couvl dva kroky. Vběhl dovnitř, ohnal se rapírem a vysekl chlapovi velký kus masa z boku.

Zápach spáleniny ho naplňoval nepochopitelnou radostí. Další rána, laserové ostří projelo politikovým tělem jako nůž máslem. Augmentovaná ruka dopadla na podlahu. Poslední tah a politik se rozpadl na dva kusy, rozseknut napříč hrudníkem. Pach seškvařeného masa.

Věděl, že nemá čas. Vyrazil z místnosti a prostorným interiérem běžel k velikému oknu za kterým umíralo slunce.

Ve dveřích za ním se objevilo několik robotických vyhazovačů – humanoidních hlídacích botů, běžně uklizených v boxech rozesetých po celém apartmánu, kteří čekali na alarm. Proto musel spěchat. Ve třech patrech politikova bytu jich mohlo být víc jak sto. Musel spěchat. Hodil po nich jednu EMP nálož a vyhazovači popadali po zemi. Odpálil jim všechny jemné obvody, které věrně simulovaly lidství. Ale vyhazovači se automaticky přepnuli na primitivní logiku odolnou EMP. Z umělých lidí se staly umělé gorily, hnali se k němu jako zvířata, naráželi do stěn, někteří po všech čtyřech. Nehrozilo, že po něm budou střílet, nouzová logika byla příliš primitivní a příliš zvířecí. Chtěli ho jenom rozsápat na kusy.

Nemohl jim utéct, zastavil se, otočil a ohnal se rapírem. Jednoho vyhazovače rozsekl napůl. Ale další po Ikarovi skočil a srazil ho k zemi. Další vyhazovači se na něj vrhli a snažili se ho roztrhat jako dravá zvěř. Divoce kolem sebe mával rapírem a stroje kolem něj se začaly rozpadat.

Zvedl se a cítil jak mu po čele stéká krev, špatně se mu dýchalo a viděl rozmazaně. Podíval se na svojí levačku. Do masa měl vypálenou černou hlubokou jizvu a nemohl pohnout prsty. Sebral zbytek sil a běžel dál k prosklené stěna na konci místnosti. Posledních pár metrů. Do místnosti se hnali noví vyhazovači. Další EMP nálož. V okamžiku, kdy zkratoval další vlnu botů, řezačkou načrtl několik horkých čar do neprůstřelného okna, sklo povolilo. Udělal krok a zmizel. Padal padesát metrů, než se jeho umělá křídla automaticky rozložila a zase plachtil studeným vzduchem. Na horizontu před ním se k nebi tyčil vrak lodi Probitas Tyrannus

Šestý den a šesté mrtvé monstrum.

Další korupcí prohnilý politik, oligarcha, který ovládal třetinu světových médií a pátou největší zbrojovku světa, která jela naplno kvůli jeho invazivní politice.

„Nepotřebujeme vládce, kteří vlastní naprosto všechno, kteří píšou zákony na míru svým konglomerátům, pro svůj prospěch, kteří jsou zvoleni jenom proto, že ovládají média a komunikaci. My nepotřebujeme žádné vládce.“

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz