k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

O bestii

#1

Bestie je parazitická životní forma nejasného původu, parazitický meta-organismus fungující na úrovni celé společnosti. Bestie zničí imunitní systém svého nositele, nahradí obranné mechanismy sebou samou a začne nepřetržitě růst.

Bestii nemůžeme zabít nebo zničit žádnými konvenčními prostředky. Ve chvíli, kdy je Bestie přítomna v řečišti našich společenských tanců, jsou všechny tyto nástroje už zničeny nebo ovládány Bestií.

Jediný způsob, jak se této zrůdné manifestace rakovinného bujení zbavit, je čekat až vyroste. Bestie roste bez ustání a její expanze se nikdy nezastaví. Za určitou dobu se proto nevyhnutelně dostane do stádia, kdy už nemá čím živit svůj růst a začne požírat sama sebe. Jedině pak Bestie zemře.

Naším úkolem není přímá konfrontace s Bestií (kdo používá prostředky Bestie, riskuje, že se stane následující Bestií), my musíme dělat všechno pro to, aby Bestie nesežrala právě nás, aby se dostala do sebe-destruktivního stádia, co nejdříve a připravovat půdu pro to, co se bude dít po jejím nevyhnutelném skonu.


#2

Každý je bytostně znechucen dohledem Bestie a odporuje už samotnému konceptu jejích bdících smyslů, které nikdy nejdou spát a nikdy nezapomínají. Ti, kdo ho podporují, měli to štěstí, že se zatím nedostali do hledáčku Bestie. Ale jakmile na ně půlnočním oknem pohlédlo obrovské doutnající oko, pochopili, proč je Bestie a její pohled tolik nebezpečný.


#3

Svobodní lidé i s nepřáteli jednají jako se svobodnými.

Bestie Nepřátele požírá a její paranoidní mozek za Nepřítele považuje každého. Úkolem bestie je požírat Nepřítele a je přesvědčena, že tím koná důležitou službu celé společnosti. Každá snaha rozlišit, kdo je a kdo není skutečný Nepřítel, komplikuje Bestii práci. Bestie musí požírat Nepřátele. A každý, kdo je sežrán, je Nepřítel.


#4

Bestie sleduje pohyb všech nohou a poslouchá tlukot všech srdcí a bez varování roztrhá na kusy každého, kdo ji připadá podezřelý, z koho cítí slabost nebo strach. Někdy požírá náhodné oběti jenom kvůli naplnění kvót, osobní pomstě nebo šíření povědomí o účinnosti jejích metod. Každé roztrhané tělo je považováno za úspěch, za další odvrácenou hrozbu. Když se někdo ptá po detailech, nedostane se mu žádné odpovědi. Bestie pracuje potají a nikdy nevychází na přímé denní světlo.

Když všechno selže, bestie zná Slovo Paniky – velice mocné slovo prastarého jazyka, které dokáže vyslovit jenom bestie. Když je tento výraz pronesen nahlas, srdce i těch nejodvážnějších zachvátí děs a začnou se sami dožadovat toho, aby byly požíráni.


#5

Většinu času Bestie nepožírá svojí kořist v celku. Těla nic netušících obětí okusuje postupně – začíná od prstů nohou a pokračuje vzhůru dalšími kusy dolních končetin. Když je konzumace dostatečně pomalá nebo podpořená Slovem Paniky, oběti si probíhající destrukci neuvědomí, kymácí se ulicemi na pahýlech lýtek a pochvalují si dobrodiní Bestie.


#6

Všichni zaměstnanci společnosti LLE pracovali 14 hodin denně, 7 dnů v týdnu a nikdy si nebrali dovolenou. Mohli odejít, mohli zmírnit, mohli odpočívat, ale přesto pracovali dlouhé hodiny v přítní Kreativnícch Sálů společnosti LLE. Nepracovali dlouho z finanční nouze, všichni zaměstnanci společnosti LLE byli výborně placeni. Nebylo to kvůli tomu, aby něco vytvořili, nědělali to kvůli výsledku, byl to znak podřízenosti vůči vůdci společnosti LLE.


#7

Civilizovaní lidé jednají s nepřáteli s důstojností, protože vědí, že se dočkají spravedlnosti. Bestie a Tyranie s nepřáteli nakládá jako se zvířaty, protože jim nejde o spravedlnost, jenom chtějí zničit všechny odpůrce.

píše k47, ascii@k47.cz