Karoshi 1 & 2
(devět z deseti sebevrahů doporučují hrát Karoshi brzo po ránu)
Chtěli jste se někdy zabít? A věřili byste, že to může být docela zábava? V reálu asi ne taková jako ve dvojici her Karoshi.

Karoshi je Japonské slovo označující smrt z přepracování, která je populární zejména u Japonských úředníků a managerů. A právě nějaké takovéhle figurky se právě v obou Karoshích (skloňování neskloňovatelného?!) zhostíte, abyste jí… zabili. Ano přesně tak, v Karoshi není jiný cíl než svého přepracovaného úředníčka rozličnými způsoby v mnoha úrovních zprovodit ze světa. Některé výhry jsou docela znepokojivé nebo přinejmenším nezvyklé, když po vyřešení složité hádanky, nějakým zvlášt okázalým a komplikovaným způsobem… zemřete. Běžně se má něco projít, něco udělat, dosáhnout cíle více či méně živý, ale tady si na sebe hodíte nějakou bednu, přes odrazné plochy se zastřelíte vlastní zbraní nebo někde skočíte na bodáky, zbyde z vás krvavý flek a jde se do dalšího levelu vstříc další smrti.
Karoshi je v podstatě jednoduchá plošinovka kombinovaná s logickou hříčkou, která běží v docela malém rozlišení a velice jednoduché grafice. Byla by to zcela obyčejná hra, která by byla docela jistě zapomenuta, ale zajímavý počin z ní dělá právě neotřelý nápad a zcela převrácený cíl vašeho snažení: prostě se pořádně zabít.
Jo a abych nezapomněl: samozřejmě to je freeware.
Malá poznámka pro linuxáky a jinou podobnou verbež. Na mém Ubuntu se mi pomocí wine 0.9.59 nepodařilo ani jedno Karoshi rozeběhnout. Podle letmých pozorování jsou všechny hry vyrobené v gamemakeru pro wine příliš tvrdý oříšek. Takže si zase přebootujte do oken a vyhledejte nějaké okno ze kterého byste mohli uskutečnit nějakou tu groteskní sebevraždu.
PS: Když nebudete vědět kudy dál v úrovnis velkým K, zkuste stisknout klávesu K.
galerie:











stahujte odsud:
…lidé někdy (třeba sebevrazi) říkají, že po smrti nebudou cítit bolest a proto to tam bude lepší, ale to neznamená, že budou cítit něco jiného, co by je mohlo udělat šťastnějšími…