k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Wtipkowacz!

24. 11. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Počínaje tímto okamžikem oficiálně spouštím nové stránky vtipy.k47.cz. Z názvu je patrné, že jsou to stránky o vtipech a humotu. Ale ve skutečnosti to není jenom tak ledajaká vtipná stránka. V podtitulu píšu největší databáze vtipů na českém internetu a za tím si stojím. vtipy.k47.cz totiž obsahují víc jak 26.000 vtipů, což je zatracená nálož srandy. Znáte snad jiné místo kde je víc vtipů pohromadě? Já ne.

Pravda je, že to ohromné kvantum dat jsem získal dost podivnou formou. V podstatě šlo o krádež, kdy několik jednoúčelových robotů prolézalo různé weby a prokousávalo se jejich obsahem. Otázka zní, jestli je vtip autorským dílem? Já myslím, že není, že patří do kategorie volného užití. Tak jsem je volně nakradl a teď se i vy můžete volně bavit.

A touhle dost křečovitou oklikou bych zakončil všechny soudy o tom, jestli je to správné nebo ne.


Chcete volňásky? Já je mám!

A volňáskama myslím pozvánky do tunesBagu, tedy jakési službě, díky které si můžete ukládat hudbu na net, tu pak kdekoli poslouchat a hlavně jí sdílet s kamarády. Což znamená, že když tam čirou náhodou nahraju celou svojí dvěstěgigovou audiotéku, tak kdokoli, kdo půjde kolem a zavadí o ní pohledem, jí může poslouchat a nebo si kus stáhnout.

A prý je to (podle Rakouských zákonů, kde služba běží) zcela legální.

Takže kdo má zájem, napište koment se svým mailiki a dostanete volňásek. O tunesBag jsem se dozvěděl od Petra Stříbrného, který mě tam pozval.

píše k47, ascii@k47.cz