k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Un-fun

— k47 (CC by-nc-sa)

Víc nesrandy! Někdy mi připadá, že je všude kolem strašně moc zábavy, že každý se snaží všechno zlehčovat a zabíjí tak neuchopitelnou „opravdovost“. Někdy mi to tak přijde. Někdy chci do něčeho třísknout a řvát. Někdy tady nechci být.

„Chci Drogu,“ to jsem pořád dokola psal ve všech Arytmiích, ale teď to začínám brát vážně a připadá mi, že doopravdy potřebuju nějakou drogu, která něco změní a vyseká mě aspoň na chvíli z té latentní úzkosti.

Teď někomu možná připadám jako stupidní teatrální emo, ale já se tak doopravdy cítím.

Potom jsem jednu noc nespal a žil jsem jenom na kofeinu a to vám byla nádhera, bratři moji. Šestnáct lžiček kafe v jednom hrnku + dalších osm v druhé várce člověka neuvěřitelně nakopne a pak je plný energie a pohybuje se trhaně a všechno chce hned a rychle přemýšlí a rychle čte a pak nervózně stepuje na nádraží a ve škole dává pozor a vnímá, ale všechno je to na dluh. Potom, co jsem došel domů, jsem hned usnul, abych zlikvidoval zbytky kofeinového šoku.

To se stalo během poslední dnů, kdy mi bylo fakt zle a všechno stálo za hovno.


Předtím jsem si potvrdil, že jsem grafoman a že se to jenom zhoršuje.

Udělal jsem si statistiky novinek a zjistil jsem, že v roce 2003 měla průměrná novinka 530 znaků, v roce 2006 to bylo 840 znaků, loni 1400 a letos 1850 znaků. Navíc se celkový objem textu všech novinek oproti loňsku zvednul o 120% na něco přes 180000 znaků (říkal někdo Nanowrimo? To dám za odpoledne!). Ale jsou to jenom novinky, jenom taková krátká oznámení, kde nemá být nic důležitého.

Všechny obsahové texty přidané na k47čku za tento rok mají dohromady 375 tisíc znaků, což nevypadá tak zle, ale na druhou stranu je to jenom dvakrát tolik co všechny novinky. A navíc je to míň než loni.

Jak je vidno, něco je špatně, něco se mění. Možná, že se vyplnily moje nejhorší obavy a stává se tady z toho blog *pokřižoval se a odplivl si na podlahu*.


Někdy mezitím (myšleno mezitím, co mi bylo blbě a na chcípnutí) jsem taky přidal RSS kanály na stripy (+ jednotlivé sekce), na články (obsah, tvorba nebo každá podsekce zvlášť) a globální kanál všech komentářů, takže odteď můžete sledovat zdejší dění velice podrobně z mnoho úhlů.


Další technické zbytečnost, která vypadá docela k světu je gelerie stripů, která ukazuje klikatelné náhledy na všechny stripy na jediné stránce. Klikněte, takhle pohromadě to vypadá, že těch stripů je fakt hodně (což je pravda).


Je pátek před vánočníma prázdninama, což znamená, že začíná období v roce, kdy mám konečně čas, abych dodělal všechny semestrálky a projekty do školy, na které nebyl čas nebo chuť nebo obojí. Jmenovitě jde o tyto semestrálky: Programování v jazyku C (jednoduchá databáze), Programovací jazyky a překladače (interpert PHPčka), Softwarová inženýrství (implementace nějaké chujárny v Nette), Semestrální projekt (ORM) + ještě něco na co si už nevzpomínám. Což je práce přibližně na půl roku.


Dneska to ukončím, že sem hodím dva úplně poslední stripy, které kdy budou. Ano správně číslo 669.249 o atmosféře nočního FELu a 669.250 o totalitě ve kterou se naše společnost plíživě proměňuje, jsou úplně poslední stripy a už nikdy žádné další nebudou. Konec. Balíme to. Shobem a šáteček. Dvě stě padesát a dost!

píše k47, ascii@k47.cz