k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Tiché šílenství

— k47 (CC by-nc-sa)

Po Chrome manii přišla další vlna šílenství – mnohem tišší a nenápadnější (aspoň pro mě) – kolem obřího urychlovače LHC. O eventualitě vzniku černé díry zavadil Apple Geek liteXKCD, což už něco znamená. Celou touto vlnou se nesou slova: „to se nestane“, přesto se všichni třesou strachem jenom při pomyšlení na okamžitý zánik celé sluneční soustavy.

Napadá mě, že jiné inteligentní formy života ve vesmíru nejsou, protože třeba udělali stejnou chybu jako my: postavili LHC a rozfofrovali to na plné otáčky.

No nic. Chmury z možného konce světa stranou, teď jsou tady nové chmury z neodvratného konce světa v podání moderní kosmologie: 669.210.

Tomuhle se nedá smát. Moderní kosmologie je nejděsivější horor současnosti vedle kterého peklo vypadá jako zábavní park s mnoha atrakcemi.

Tak to bychom měli pesimismus a strach, teď nějaké technické změny: patička stránek a pár dalších věcí se od nynějška kešuje, což by mělo trochu odlehčit serveru a potažmo i zrychlit načítání stránek. Ještě zbývá dodělat kešování u několika věcí, které se málokdy mění a jsou poměrně databázově náročné (seznamy článků, seznam stripů atd.) ale to příště.


PS: Zase dělám na 2084 a vypadá to, že se počet dílů zvětší o jeden.

píše k47, ascii@k47.cz