k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Syntax error

— k47 (CC by-nc-sa)

Tak jsem předevčírem zase napsal nějaký ten kód (už se ze mě stává skoro programátor), když tu náhle se všechno posralo. Začalo to, když se mi z ničeho nic smazal skript, který jsem psal celý den (takže celodenní práce v hajzlu, ale většinu toho času jsem se učil nové věci, takže napodruhé to dám mnohem rychleji), pak mi počítač snažil namluvit, že mám 0kB volného místa na disku (člověk nemusí mít titul, aby poznal, že je to málo), tak jsem začal hledat, kde se stala chyba, pak mi vzápětí notebook radostně oznámil, že mu dochází RAM, pak se všechno začalo strašlivě zpomalovat, až se to zpomalilo natolik, že to vyřešil tvrdý restart. No a uptime 8 dní a 12 hodin je.. vy víte kde. No a pak jsem si ještě veselou náhodou přemazal nový styl k47čky za ten starý, ale tady naštěstí pomohla záloha.

Kdo se mi bude snažit říct, že se to stalo kvůli tomu, že je (tedy byl) pátek třináctého, toho uškrtím strunou z piána (konečně důvod si něco takového koupit).

Tohle všechno je vlastně jenom předehra hlavního dějství. Otevřel jsem sekci programování a začínám tam sypat obsah (ale stejně ta sekce působí nějak nepatřičně mezi těmi relativně „kulturními“ sekcemi, ale takový je prostě život: psaním se uživí jeden z milionu, programováním každý druhý).

No nic, každopádně není to ani tak dlouho, co jsem v Javě napsal jako semestrálku z TINů vizualizátor průběhu Floyd-warshallova algoritmu hledajícího nejkratší cesty ze všech uzlů v grafu. Hodnocení 10 bodů z 10. Inu, vyšlo mi to přesně a suma sumárum mám z TINů přesně na bod za tři (ale jak jsem blognul, není to kvůli tomu, že by ten předmět na mě byl moc těžký, ale proto, že jsem blbec bez motivace, který na všechno sere a začíná se učit vždycky až po půlnoci).

Ale psát ten program byla celkem zábava a jelikož už pro mě nemá žádnou cenu, tak ho dávám v plén jako open source pod GPL2, klasika. Každý se v něm může vrtat a použít to, pokud ovšem nepůjde o studenta, který by to posléze vydával za svojí semestrálku.

To by mohlo být pro teď všechno. Napříště chystám něco velkého (nutnost této „věci“ pociťuju už nějakou dobu) a jenom tak jsem provedl důkaz rovnice emo + xkcd = emokcd.


A před chvílí mi brácha poslal odkaz na kapelu jeho kamaráda. Co bych byl za člověka, kdybych se nepodělil o Make no sense.

píše k47, ascii@k47.cz