k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Stalker číslo 47

2. 12. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Tak! Zase po nějaké době uveřejňuji novou povídku.

V poslední době se moje myšlenky točí kolem stalkingu a legálního získávání soukromých informací, které neměly být určeny vám. A je jasné, že nová povídka Stalker číslo 47 není výjimkou a taky se točí kolem sledování. Povídka sama zapadá do post-série Deníky mrtvého muže a hlavními postavami je tedy trojlístek: Adam K., PeoRuby.

Stalker číslo 47 je rozsahem jenom minipovídečka, která si název vypůjčila z románu Josefa Kopty. A není to fikce. Všechno, co jsem napsal, jsem buď sám někdy dělal nebo jsem to chtěl udělat a přemýšlel jak na to (ale jelikož by byla realizace příliš složitá, tak jsem toho nechal). Přesně tak jak píšu lze postupovat při sledování i když je to někdy náročné. Přece jenom kompletně sledovat chaty nebo mít falešná sociální síť (i když něco takového tu už bylo) není úplná trivka a většinou stačí google.

Nicméně, moje fascinace stalkingem je nesmírná a kromě Stalkera číslo 47 jsou v plánu ještě dvě věci na podobné téma.

Odškrtneme si povídku a jdeme dál.


S literární činností souvisí ještě jedno moje zjištění, které se vám nemusí zdát, že je pravdivé, ale je to tak: Píšu strašlivě stručně. Napadlo mě to při čtení Little Brother, kde Cory psal o hrubém zásahu policie proti ilegálnímu protestnímu koncertu. Jemu to zabralo několik stránek, ale já bych to popsal slovy „…a pak nastaly protesty, které byly tvrdě potlačovány.“ Tečka. To je všechno. Ale trvalo by mi to několik měsíců (narážka na nové díly Arytmie included)


A pak si odfajfkujeme kolonku (skoro pravidelný) strip. Číslo 669.245 na to jde zostra a přitlačí na pilu, ale i tatérskou jehlu.


Dál: na stránky vtipy.k47.cz jsem přidal možnost vtip odeslat mailem, takže odteďka můžete potěšit (nebo naštvat) své kamarády.


Poznámka pod čarou: kopírování polí pomocí memcmp nebo memmov je mnohem rychlejší než kopírování přes cyklus. Takže kdyby se někdo ptal, tak mu to řekněte.


A pak mě taky napadá, že jsem na deviantArt, vystavil nějaké nové věci/fotomontáže, které zatím nejsou na k47čce. Jmenovitě jde o The three of us are dying a Blood . Kdyby byl čas, nechte koment.

píše k47, ascii@k47.cz