k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Sčítání škod

— k47 (CC by)
CC by-nc (via)

Tak je to jasné: můj starý disk je definitivně po smrti. Teď už mi nezbývá nic jiného než začít sčítat škody.


Takže co všechno jsem ztratil:

V součtu to nakonec vypadá, že jsem toho zas tak moc neztratil, nepřišel jsem o žádný serious business. Žádná velká tragédie se nekoná. Navíc má celá věc i svoje světlé stránky. Například: Před incidentem jsem odebíral přes 100 RSS feedů, nevím přesně kolik, ale bylo jich hodně. Některé z nich jsem už ani nečetl, ale říkal jsem si, co kdyby tam bylo něco zajímavého a nechával jsem je v seznamu. Teď odebírám 32 feedů a myslíte, že my ty ostatní chybí? Ne. Dokonce si ani nevzpomenu, jaké to byly. Tady je vidět, že zkrátka nebyly důležité. Nehoda vedla k tomu, že jsem si (konečně) uklidil pod nohama. Někdy je dobré za sebou spálit všechny mosty.

Schválně to zkuste taky: zálohujte to nejdůležitější, co vás napadne právě teď, rozmlaťte pevný disk kladivem, kupte si větší, obnovte ze zálohy a najednou je svět lepší: 1) zbavili jste se všeho nepotřebného na čem nezáleží a jenom vás to zdržuje a hlavně 2) máte mnohem větší disk.

PS: Přesněji řečeno: disk není mrtvý, ale má poškozený povrch ploten a záchrana by stála přes 9000. Takže možná v budoucnu, až budu multimiliardář, který se bude koupat v kaviáru smíchaném se šampaňským, nechám ten disk vytáhnout z kryogenní kóje a data zachránit. Ale do té doby nezbude nic jiného než snít.

píše k47, ascii@k47.cz