k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Pixel dump

15. 11. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Původně jsem teď chtěl postnout něco jiného, ale něco se stalo a vyskytlo se tu něco úplně odlišného a to dostalo přednost. Pointa téhle šifry je v tom, že mám předmět MGA neboli Multimediální a grafické aplikace (teď pomiňme fakt, že ho neslavně opakuji pro nedostatek chuti se do něčeho pouštět). Během semestru se musí odevzdat čtyři kontrolní body, z nichž se každý nějakým způsobem dotýká multimédií. Tématem prvního kontrolního bodu, který už mám za sebou, byla práce s bitmapovou grafikou. A jelikož jsem na tom pár chvil strávil, byla by škoda, kdyby výsledek zůstal na disku a pak za čas odešel společně se svým nosičem. Přeloženo do srozumitelné řeči: přibyly dvě nové položky do sekce grafika. A to jednak OBEY RAZR a druhak RAZR ve spárech robota. Asi jste pochopili, že téma se také točilo kolem telefonů a já jsem digitálně opracovával svojí Motorolu V3i, která se už sice trochu rozpadá, ale pořád se s ví dají dělat ty véčkovité tríčky.

Navíc se ke každému kontrolnímu bodu musí vyhotovit dokumentace, což byla ta nudnější část, ale musela být. A i tu jsem přibalil. Takže jsou tu další dva článku: Návod na OBEY RAZR a pak Postup pro Motorolu v robotické ruce.

A zajímavost nakonec: kdysi dávno jsem psal povídky a všechny ostatní texty na Windows v Office nějaké prastaré verze (a tím pádem jsem používal jejich doc formáty), pak jsem přešel na Open Office, které mi nabízely stejné pohodlí a obsahovaly ty funkce, které jsem potřeboval (psaní textu a kontrola pravopisu). Pak jsem před rokem a něco migroval na linux, OOfice a formát odt zůstaly. A teď po pěti letech psaní jsem opustil všechny ty hrůzo-editory a začínám povídky generovat do obyčejných textových souborů.

Gedit mi nabízí taky možnost psát a kontrolovat pravopis, což je pro mě stěžejní. A navíc startuje mnohem rychleji než nejnovější Office na drogách! Formátování zastane přirozená Texy! syntaxe a navíc takový texťák upravím všude (je tu sice ten trabl s různými konci řádků). Tomu se říká progres, co? Ostatní jdou po tom nejnovějším a instalují všechny ty super Office 20000k XP Extra Extended Professional Ultimate Leet Edition. Já jdu úplně na opačnou stranu.

Úplný vrchol a dosažení bodu omega samozřejmě nastane, až zahodím i všechny ty GUI fidlátka a budu psát ve VIMu. Víme?

píše k47, ascii@k47.cz