k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Noční jízda

— k47 (CC by-nc-sa)

Můj noční život konečně dosáhl úplnosti. To že chodím spát ve čtyři a když můžu, vstávám ve dvanáct, je už klasika. Ale včera jsem vyrazil na kole ve půl sedmé, což není tak pozdě, ale venku už byla úplná tma. A bylo to zajímavé, protože když jsem vyjel ze světla lamp do čiré noci, najednou mi připadalo, že jsem strašně vysoko nad silnicí, která byla najednou strašlivě úzká. Ale dojel jsem.

Pak, po návratu jsem zase tady na k47čce něco vylepšil. Od teď se napravo u každé novinky na hlavní stránce vypíše, co bylo toho dne nově publikováno. Mohlo by se to hodit pro ty, kteří nemají čas číst ty moje slinty (ve kterých jsou pochopitelně mezi řádky skryty zcela zásadní moudra o životě, vesmíru a tak vůbec) a chtějí se jenom rychle doklikat k tomu, co v dané novince nově vyšlo.

Po tom, co jsem odbyl tuhle věc, jsem napsal JamendoControl – další maličkou Nette komponentu, která umí ze serveru Jamendo načíst oblíbená alba daného uživatele (tedy v ideálním případě vás) a pak zobrazit malé klikatelné náhledy. Na Jamendu je zajímavé, že pomocí API všem dávají prakticky neomezený přístup do jejich obří databáze hudby. Chválihodné.


PS: když jsem se včera dával do administrace, zjistil jsem, že k47čce o 1 bod stoupl S-rank, což mě taky trochu potěšilo. Ale zase na druhou stranu čekám, že zase brzo spadne.

PPS: chystám se začíst do Little Brother knihy Coryho Doctorowa, která je ke stažení zcela zdarma (licencována pod CC AT-NC-SA). Tomuhle se říká svobodná kultura.

PPPS: bylo by libo další strip? A co třeba 669.236 (All your base are belong to us, stará PohlováRozum a chtíč included)?

píše k47, ascii@k47.cz