k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Newsky: wyhledawacz, vtipy, hudba a stripy

— k47 (CC by-nc-sa)

V poslední době jsem se zase věnoval wyhledawaczi. Spravil jsem hledání přes filestube.com, takže teď momentálně dokáže hledat odkazy na soubory a torrenty přes následující služby: ulož.to, filestube.com, isohunt.com a torrentreactor.to. Další dvě nebo tři budou následovat. Také jsem implementoval wyhledawacz jako Search plugin do Firefoxu (viz. obrázek jak na to https://k47.cz/obrazky/wyhledawacz-opensearch.png). Za nápad vděčím zdejšímu štamgastovi Otaku Woodbinovi (na Twitteru jako @W00dbin). Sranda je, že asi o dva dny dřív jsem se s formátem OpenSearch, který tohle vestavění do Firefoxu umožňuje, setkal, ale nenapadlo mě ho použít na wyhledawacz. Zkrátka, čím víc lidí a tím víc nápadů.

Pochopitelně mám s wyhledawaczem další zatraceně velké plány, ale je ještě příliš brzo prozrazovat něco konkrétního. Nicméně tady na k47čce se všechno dozvíte včas.

A ještě takovou perličku na závěr: podívejte se do téhle copyrightové stížnosti, kde se Foxu nelíbí, že se ve výsledcích Google ukazují linky na nelegální soubory. Když sjedete skoro na konec seznamu, hádejte, co uvidíte? Přesně tak, je tam wyhledawacz! Dalo by se tedy říct, že jsme slavní.

A teď k dalšímu projektu k47čky – vtipům, respektive robotovi @twitt_vtipy, který z databáze vybírá ty nejlepší kousky a posílá je na Twitter. Ode dneška také působí na facebooku. Takže příjemnou zábavu přeji.

Další na pořadu dne je hudba. Díky Wokově blogu moje nočná hudba jsem objevil fantastickou skupinu Daturah, která hraje ten pravý post-rock: patnáctiminutové skladby, které staví na velice pomalé, ale neúprosné gradaci. Na Youtubech jsem sestavil playlist všech skladeb od Daturahu. Jedním slovem: neuvěřitelné.

Jo a před nějakou dobou jsem převedl všechny free-form stripy série fel.log ze subdomény fel.k47.cz do zdejší sekce stripů. Samozřejmě jsem je musel trochu zkrotit a natlačit do formálnějších rámečků. Co se s touhle sérií bude dít dál, to se ještě uvidí.

A na závěr 2 stripy jako za starých dobrých časů. Tentokrát to budou čísla 669.315669.316 o mně, mém dávno ztraceném identickém dvojčeti a Zalgovi.

píše k47, ascii@k47.cz