k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nechte krysám jejich zatracený kokain

10. 10. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Velké věci se odkládají. A přitom mám tolik nápadů (většinou nějakým způsobem vedoucích k ovládnutí světa), které čekají na svůj čas, ale bohužel je všechno blokováno jednou věcí – tak trochu zlodějinou, tak trochu levárnou, tak trochu daňovým únikem, tak trochu loupežným přepadením.

Nicméně, mám novou povídku. Napsal jsem jí už dřív, nechal nějaký čas uležet, pak zkontroloval a teď je tady. Nese mírně matoucí název Dvě věže, ale je to pouze lest ke zmatení nepřítele. Kontext je naprosto odlišný – jde totiž o součást Deníků.

Dvě věže jsou jenom lehce absurdním vyprávěním (víte někdo co to znamená? já ne) o životě třech hlavních postav: Adama K., Pea a Ruby. Děj prakticky nulový, jedná se jenom o nástin světa, který jsem nakreslil jenom v hlavě, ale byl jsem příliš líný ho nějak zpracovávat (ačkoli jsem pochopitelně chtěl).

Y3F (na kterou Dvě věže tak trochu navazují) se odehrává předminulou neděli a následující pondělí a ta nová povídka, která má shodou okolností číslo 101 se odehrává blíž současnosti, takže třeba někdy minulý týden.

Ještě by se slušelo vysvětlit, že Deníky nejsou homogenní příběhovou linií, ale skládají se ze dvou etap: normálních Deníků a post Deníků, které se liší časem, do kterého jsou zasazeny a celkovým plánovaným vyzněním. A právě Dvě věže patří do časové poloosy post)


A jak sleduji letokruhy, uvědomil jsem si, že jsem zapomněl pravidelnou platbu desátků ve stripech. Další samosebou budou, ale celý svět se přetransformoval do jiné podoby. Počínaje číslem 669.227 se změnila epocha a nastal čas na a harder world (podobnost s a softer world je čistě náhodná). Oba stripy 669.227669.228 jsou z prostředí vysokých škol, ale podtexty jsou mnohem širší a myslím, že se nenajde skoro nikdo, kdo by se byť jen s jedním stripem nedokázal ztotožnit.

Jak vidíte, tak stripy 669 definitivně změnily svou tvář a vymanily se ze zajetí tří okýnek. Je to dobře nebo špatně? Kdo ví, ale je to jinak.

Jak vám zákonitě muselo dojít během posledních dvou let, dvou měsíců, dvou dnů a dvou hodin jsou stripy jedna ze stálic v mém životě a chtěl bych podotknout, že to přímo nutí spáchat něco většího v tomto směru.


Mimochodem: stalking pokračuje a nikdo z vás není v bezpečí!

píše k47, ascii@k47.cz