k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nechceš jít na nějakou operu, kámo?

12. 6. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Píšou o tom skoro všichni, tak o tom napíšu taky, protože se mě to jako dlouhodobého operátora taky týká: vyšla nová verze Opery. A teď ještě jednou, pomaleji a s použitím několika tagů: vyšla nová verze prohlížeče Opera. Ano, ano, asi po milionu let přišla nová major verze Ópery, která má na zadnici vytetováno číslo 9.5 a je zase o něco rychlejší (javascript je jako blesk), lepší, spolehlivější, mocnější (fulltextové vyhledávání v navštívených stránkách), s lepší podporou standardů a dalších vychytávek. Stahovat můžete ze stránek Opery nebo (pokud máte doma nějaké ty mrtvé tučňáky) počkat, až se objeví v repozitářích a bude nabídnuta na aktualizaci.

Na tomhle je zajímavá ještě jedna věc: nová Opera se vyvíjela velice pomalu a laxně a vypadalo to, že plná verze vyjde až někdy v daleké budoucnosti, ale jakmile bylo řečeno, že Firefox 3 vyjde brzo, vývoj neuvěřitelně akceleroval a když na svět vyplulo oznámení: FF3 bude 17. června – bum – a máme tu novou Operu ve finální verzi. Paráda.

Fanatici na diskuzních fórech začaly pochopitelně prohlašovat něco o tom, že Opera všechno uspěchala a vydala nehotovou verzi jenom proto, aby byla venku dřív než FF3. Bla, bla, bla. Někdy je docela sranda tyhle kydy číst.

Každopádně Opera stále nesplní Acid3 na 100% a ani podpora CSS3 není 100%, ale je tu nový prohlížeč, který říká: OBEY!.

Mimochodem když 669.194 nerozumíte, začněte hledat Andre the Giant.


Jo a málem bych zapomněl: když použijete Operu 9.5, tak bude logo k47.cz zářit.

píše k47, ascii@k47.cz