k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Mohou být rozum a chtíč natrvalo v opozici?

— k47 (CC by-nc-sa)

Poslední dobou vlastně žiju Nettem a napdá mě, že to není framework pro elitní & velice produktivní vývojáře (c), ale věc pro hrstku bláznů, kteří mají pro strach uděláno. Žádná dokumentace, překotný vývoj, kdy se ledacos může rozbít, ale hlavně teda žádná dokumentace.

Dneska se to v celé potáhne v duchu Nette, protože jsem udělal TwitterControl, jednu mrňavou komponentu, která tady u mě běží a stará se o to, aby dole v patičce dýchala piko-sekce živě z twitteru (vy, lidé s malýlmi monitory, skrolujte dolů). „A co jako? Prostě jedna uspolená komponenta?“ řekl bysi kdekdo, ale ono je to zajímavé hlavně tím, že se na netu nenajdou vůbec žádné tutoriály na téma tvorba Nette komponent (Pamatujete? Žádná dokumentace.) A proto se může každá ukázka hodit. Navíc TC kešuje, takže i tady se neznalí mohou něco naučit.

Že by to bylo všechno?

Ro-zhod-ně ne! Taky jsem nasadil lightbox, který se stará o efektivní otevírání obrázků pomocí javascriptu a mikroformáty, které… ehm… no, oni tady prostě jsou, to mi musíte věřit, ale téměř nikoho se nedotknou, protože prohlížeče (kromě jednoho rozšíření do FF) si mikroformátů nijak nevšímají. Ale co? Mám to tady a to se počítá.

Do příště bych už konečně chtěl napsat něco literárního. Aspoň kousek něčeho, co se bude jmenovat 2048. Ale jak se znám, tak všechno odložím neboť teď dělám na php implemetaci HAMLu


PS: A ještě jedna velice out-of-date maličkost na závěr

píše k47, ascii@k47.cz