k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Miluju Half life 2

— k47 (CC by-nc-sa)

Já prostě miluju všechny hry patřící do nad kterými se klene dějový oblouk Half life. Stejně tak mám rád různé anglické přízvuky. Jak spolu tahle podivná kombinace souvisí, hned vysvětlím.

Tak zaprvé, já už počítačové hry moc nehraju. Naposledy jsem dohrál System shock 2, před ním Mirror's Edge a další hry si už nepamatuji. Na hraní nemám čas, chuť, náladu atakdále. Na druhou stranu jsem na Youtube objevil videa průchodů všech možných her. Prostě nějaký člověk hraje hru a občas to komentuje. Na první pohled to nevypadá ani trohu zábavně, ale ve skutečnosti to není špatné. Člověk si hru prožije a navíc ušetří spoustu času, protože nemusí všechno procházet, zkoušet, postupovat metodou save/load atakdále. Třeba vidět bezchybný průchod super-těžkou Another World je nevšední podívaná, když si uvědomíte, že hráč si musel nazpaměť zapamatovat, kdy skočit, kam jít, co udělat a všechno to dokonale zvládat. Na druhou stranu takový Metal Gear Solid (a hlavně tedy čtvrtý díl) je film prokládaný hrou. A to myslím naprosto vážně. Vyházejte z MGS4 rušivé herní vsuvky a máte parádní sedmihodinový film. (BTW: MGS4 bych popsal jako mixture of awesomness and faggotry – na jednu stranu vynikající vizualizace vojáků, na druhou stranu je to hra z Japonska, takže nemůže být po všech stránkách normální).

A právě když jsem proplouval herními videi, uvázl jsem také u Half-Life 2: Commentary od GammyGoose a tam se linky mého příběhu spojují. GammyGoose je malíř, který mluví zajímavým akcentem a vytvořil úžasná komentovaná videa k Half Life 2Half Life 2: Episode 2, plná zajímavých postřehů a vtipu.

Na základě toho jsem dostal strašnou chuť si znovu zahrát Epizodu 2, o které jsem už něco málo napsal a hodně nafotil a při hraní mi opět docházelo, jak je ta hra zatraceně dobře udělaná ve všech aspektech zahrnující vyprávění, vizualizaci a všechno vostatní (zvuk, hudba, kooperace atd.).

Samozřejmě nesmím zapomenout vyzdvihnout všechny epické souboje, které hra nabízí: Vortal Combat, první souboj s Huntery u vysílací stanice, přestřelka ve White Forrest Inn a závěrečný souboj se Stridery, který na mě byl trochu moc dlouhý a trochu moc roztahaný. A nejlepší postava celé Epizody 2? Jednoznačně Cecil. Nevíte, kdo to sakra je Cecil? Pak se podívejte na už zmíněné video.


Aby toho nebylo málo, udělal jsem tématický strip 669.331. Přečtěte si ho a nesnažte se mi tvrdit, že to nikoho z vás nenapadlo. Ale no tak. Všichni jsme to aspoň jednou zkusili. (Jinak číslování, změny vzhledu a špatného data si nevšímejte, nic z toho se ještě nestalo).

píše k47, ascii@k47.cz