k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Kniha knih

3. 9. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Ehm. Tak jsem se taky registroval na Facebook. A musím říct, že je to skvělá věc. Tedy asi takhle: je skvělá, když tam má člověk nějaké kamarády, což já nemám, takže se vytrácí ten sociální aspekt a stává se z toho další stránka, kde jsem zase sám.

Hmmm… hmmm… hmmm…

Dívám se do šuplíku a tohle už vážně není sranda. V polovině května jsem napsal článek a schoval ho do šuplíku na potom, na horší časy. Horší časy pominuly a článek/úvaha Svobodná kultura, komunity, Wikipedia a ti druzí pořád ležel v karanténě a nic se s ním nedělo. Tak ho vydávám aspoň teď, dodatečně.

Psal jsem tam o Wikipedii, výhodách nevýhodách, svobodném softwaru, svobodě, sdílení informací a komunitách. Vzal jsem to tak nějak z jedné vody načisto i když je pravda, že v té době jsem byl v nějaké euforii či co, takže dneska by to bylo mnohem víc střízlivější/pesimističtější.

Navíc teď mě taky napadá, že do článku se docela dost promítla kniha Lawrence Lessiga Svobodná kultura, která je svobodně překládána na rootu.

Teď, co jsem trochu probral zákoutí nevydaných starých textů je čas na jednu novou funkci. Tou jsou odkazy další/předchozí v náhledu na daný strip, které ukážou další nebo předchozí kousek v dané sérii.

Skutečnost že to tady chybí mi došla potom, co jsem narazil na několik stránek se stripy (The Perry Bible Fellowship, a softer world a další) a všude to bylo a všude se to hodilo. Takže tak…


PS: Práce na povídce 2084 pokračují, takže možná už poměrně brzo…

píše k47, ascii@k47.cz