k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Je třeba vykydat chlív

27. 5. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Co se »sem vložte libovolnou nadávku« dělo od minula do teď? Překvapivě mnoho věcí. Tak třeba jsem koketoval s templatovacím enginem Haml (resp. jeho variantu phpHaml), zalíbila se mi jeho krása a ústřední myšlenka Markup should be beautiful, zkusmo jsem si něco zkusil, ale skončil jsem na tom, že ve skriptu, který konvertoval Haml na beautifil XHMTL, implementátor použil nějakou funkci, kterou můj Apache z bezpečnostních důvodů zakazuje. Takže příště (sice bych to mohl nějak opravit, ale pak ztratil čas a důvod tady psát o tom, jak to někdy v budoucnu zkusím…).

Hned nato jsem se pustil do jazyka Ruby a jestliže php je peklo, pak ruby je ráj. Podruhé v životě jsem nadával proč můj hosting běží na php. Ruby je totiž plně objektový jazyk a to je zaklínadlo, které na mě působí. Kromě toho taky Ruby obsahuje spoustu vychytáveček a parádiček, které musela vymyslet nějaká zatraceně chytrá (japonská) hlava. No nic, až budu psát nějaký inhouse skript, tak vím kam sáhnout…

Jinak taky další věc, která mě pobavila, nastala, když brácha říkal: Mám tady zaheslovaný stránky a potřebuju k nim znát heslo. Říkám: Žádnej problém a už jsem chystal útok hrubou silou a protože toho člověka, kterýmu ty stránky patří, znám a vím, že je to blbec, tak jsem tušil, že heslo nebude nijak silný. Ale když jsem uviděl, že ta stránka je zaheslovaná pomocí javascriptu a heslo je napsaný v kódu stránky, tak jsem se smál asi půl hodiny. K prolomení této „ochrany“ stačilo pouze vypnou javascript. No tak tohle prozářilo jinak chmurný den…

Ale jak povídám: je třeba (aspoň částečně) vykydat chlív, protože se mi toho tady nahromadilo opravdu hodně.

Tááágže teď je na řadě Morfion a jeho povídka Realitylike world – velice pochmurná a znepokojující vize, sen, tísnivá představa ve třech dějstvích, neurčitý příběh dvou lidí, který se na konci uzavře. Realitylike world – svět jenom jako. Mě to přišlo velice povědomé, známé. Takže kdo by chtěl putovat po opuštěném městě a poslouchat ten dokonalý chorál odnikud, tak může tak učinit přesně tady.

A k tématu se hodí i dnešní strip 669.153 o úzkosti, strachu z konečnosti a pocitech rozpadu.

To je pro dnešek (po dlouhé době, ale ne na dlouho) vše a příště vám řeknu, jak jsem do Linuxu nainstaloval Photoshop, jak jsem se zase nevyspal, jak jsem psal poezii nebo jak jsem blogoval.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz