k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Je třeba vykydat chlív #4

1. 8. 2011 (před 11 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Kydání chlívů je moje dlouhodobé hobby ve zveřejňování článků na které jsem nějak zapomněl a ty články po letech tlení na dně archivu ztratily relevanci a sex-appeal a teď jsou tak nějak k ničemu. Ale abysme se mohli pohnout vpřed musíme spálit všechno, co je za náma, žejo? Takže kydám a pálím a pohybuji se vpřed.

První zástupce staré chlévské mrvy je článek o programovacím jazyce Groovy – archeologický nález z doby, kdy jsem ještě byl mladý, hloupý a programoval v Groovy. Pak tři zářezy o Scale: za prvé Rozdělení velkých tříd ve Scale pomocí traitů a self-typů, za druhé skript pro Detekci duplicitních souborů a za třetí skript, který ukládá historii REPLu.

K programování ještě jednu věc a pak opustíme tenhle Turingův nástroj zkázy: Už nějakou dobu jsem chtěl publikovat kompletní zdrojáky StripBota, tak tady jsou. Abych byl upřímný, jde o jeho 3. iteraci napsanou ve Scale. První verzi jsem napsal v Groovy, druhou v Javě a teprve třetí v jazyce Bohů (ne, nemluvím o Lispu, Lisp je mimozemská technologie). Tři verze ve třech jazycích, to by snad stačilo, ne? Normálním lidem ano, ale já poslední dobou dostávám nutkání to přepsat do jazyka Go. To bude asi nějaká nová duševní choroba.

Hráli jste System Shock 2? Poznamenal vás stejně jako mě? Začali jste jako já zároveň milovat a zároveň nenávidět ďábelskou Shodan? Mrazí vás jako mě v zádech, kdykoli když si vzpomenete na neživé prostory vesmírné lodi Von Braun? (Pro nevzdělané burany nebo hráče, kteří jsou příliš mladí a SS2 nikdy nehráli, jde o klenot, který mnoho lidí řadí mezi nejlepší hry všech dob.) A taky jako já přemýšlíte, jaký by měl být hypotetický System Shock 3? Poslední náčrt příběhu fiktivního pokračování jsem sepsal tady.

Kdysi dávno jsem rozjel sérii Nejlepší filmy všech dob, což byl jenom seznam filmů, které se mi líbili. Nejlepší pro mě, pochopitelně. Tak tady je zapadlá třetí část.

A to by snad stačilo, ne? Příště sem zase po tisíci letech vysypu nějaké stripy.

píše k47, ascii@k47.cz