k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Hele kámo, dívej na mýho Chróma

— k47 (CC by-nc-sa)

Všichni o tom píšou, jsou toho plná zpravodajství i blogy, všichni o tom mluví a něco z toho vyvozují. Vy to ještě nevíte? Google vydal svůj prohlížeč Chrome a blogosféra začala úplně hučet. Jedni říkají: je to zázrak, je to věc, která ohrozí Firefox, ne, ohrozí IE, ne ohrozí samotný Microsoft, je to začátek WebOS, změní svět, všechno je jinak, je to konec desktopových aplikací, druzí říkají je to zlo, velký bratr Google na nás dohlíží, kouká se nám do mailu do dokumentů, hledáme u něj na internetu a desktopově a teď se možnosti sledování našeho soukromí završí a bude si zaznamenávat i kam na netu chodíme a kam klikáme, všechno bude znát a zničí naše soukromí.

Boha jeho, je to jenom prohlížeč, kus softwaru, který nedělá víc, než prohlíží internet, není to svatý grál prohlížečů, nic takového neexistuje, má svoje pro a proti, v ledasčem je zajímavý v jiném je to odpad. Je takový jaký je, někomu se bude hodit, jinému (třeba nám nadutým Operátorům) ne. Nemá smysl z toho dělat něco víc.

Tohle všechno mi tak strašně leze krkem, že jsem nemohl odolat a musel jsem se do tohoto pitoreskního kolotoče blogovánek přidat aspoň stripem 669.chromekcd, který je zcela překvapivě o Chrome a o tom šílenství, které se kolem téhle betaverze roztočilo.

Sice jsem dneska chtěl bodnout do jiného vosího hnízda, ale Chrome je Chrome a tahle mánie se nebude opakovat.

píše k47, ascii@k47.cz