k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Hate only

— k47 (CC by-nc-sa)

Pouze hejty, jedině tak lze popsat náladu po návratu z týdenní detence v horách.

Nenávistní mizantropové to mají těžké, pokud jde o nucené soužití s kolektivem a ve chvíli, kdy touží do 70% hlav ve svém okolí zarazit krumpáč, tak ani to blogování nepomáhá (rozluštění tajenky: nějaká nová nenávist v aB, ale pozor, nečíst před dvaadvacátou hodinou).

Takže asi takhle: poslední týden jsem strávil v exilu. Pryč od žil internetu i tepu doby, což mě pochopitelně paralyzovalo a přeťalo kabely myšlenek. Ale i přesto jsem během horské rychlo-chůze ve skupině R6 dumal a něco málo promyslel. Vzpomínáte na povídku N13? Tak tam někde na trajektorii mezi Pradědem, Vozkou, Keprníkem a tou horou, jejíž jméno začíná na Š. a nesmí se vyslovovat, vznikly fragmenty pokračování, které zatím nese označení P14. A potom taky nic jiného než další řádky sedmé arytmie. Ale s tou je to krapet komplikovanější, protože nejsem schopen v hlavě udržet celkový obraz sedmičky, jejíž děj by měl trvat plusmínus dvecet let.

Tohle jsou přísliby do budoucna, ale teď se vrátím obloukem zpátky.

Není to nijak podstatné, ale i tak to řeknu. V RSS čtečce mi během doby uvěznění uvízlo 208 zpráv (všichni sledovaní blogeři se během mé zápočtové arestace asi zbláznili a nasadili trojnásobné tempo & chtěli očividně trhnout olympijský grafomanský rekord) a deviantArt hlásí 73 nových deviací. Což je suma.sumárum slušná lavina informací a ještě se tím vším prokousávám, abych se dozvěděl, co se vlastně stalo.

Jeden z prvních článků říká, že Web 2.0 je dnes již na ústupu a velké firmy se zabývají technologiemi, které se spojují více s dosud ne přesně definovaným Web 3.0. Nějak nevím, co k tomu říct, ale asi to, že určitě vypadá líp, když o sobě nějaká internetová blbost bude říkat, že je to web-tři-nula nebo rovnou čtyři-něco. Marketing s číslama nikdy moc nešetřil.

Do zajímavého světla to staví rozhovor s Davidem Grudlem, který jsem si krátce před tím přečetl a který to pěkně rozlousknul:

VS: A nakonec jedna futurologická. Jak myslíš, že bude vypadat web 3.0?

DG: S věštěním bych počkal, až spustí ostrou verzi dvojky ;)

A tady bych skončil, protože to bychom měli tý srandy tahle večer trochu moc, že? Přece se tady nebudu vykecávat o své expatriaci. Chce to obsah!

A obsahem je myšleno něco obsáhlého. Třeba stripy (na víc nemám mozkovou kapacitu a čas protože další díly House už čekají). A abych mohl množného čísla používat s nejmenším vynaloženým úsilím, tak budou dva a budou o tom nejméně oblíbeném programovacím jazyce (kdo tipoval PHP, dostává bludišťáka).

Prvním kusem a zářezem na pažbě je 669.300kcd, který je o programování u Thermopyl (nutno znát třístovku). Druhý kousek 669.phpkcd se nese v duchu čekání na PHP 5.3, kterážto by mělo vnést trochu rubistického veselí a pohody do jinak pochmurného světa PHP.

Příště se můžete těšit na nějaké nové funkce stránek.

No a to je všechno, dobrou noc.


PS #1: Mám návod jak zaručeně zhubnout víc jak tři kila během sedmi dnů. Stačí málo jíst: lehká snídaně, poloviční porce k večeři, oběd netřeba a u toho nachodit přes 150 kilometrů. Výsledky zaručené! Já jsem šel ze 75 na 72. Kdo říká, že to jde bez námahy, ten lže.

PS #2: Jako blázen jsem se smál u nového AG lite. Když nepochopíte, tudlenc je náznak nápovědy.

PS #3: A nezapomeňte udělat Davídkovi radost!

píše k47, ascii@k47.cz