k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

H4XX0r2!

— k47 (CC by-nc-sa)

Stalo se. Přebil jsem svoje produkčí Ubuntu verze Hardy Herpn na aktuální betaverzi Ubuntu -něco- Ibex. Udělal jsem to i přesto, že se mi stejná procedůra minule těžce nevyplatilo (rozbilo se co se dalo a pak jsem s každým updatem sledoval, co se podařilo spravit). Argumenty byly stejné jako před půl rokem: beta už bude fajn a vypadá to, že zatím všechno funguje, jak by mělo. Pravda, instalace neměla úplně hladký průběh, ale nic, co by se nedalo vyřešit.

Nicméně teď se něco změnilo. Minule jsem update prováděl podle nějakého návodu v nějaké grafické utilitě, ale teď se mi to nechtělo hledat, tak jsem ručně přepsal seznam zdrojů v souboru sources.list na novou verzi, pak v konzoli nějaké to sudo apt-get dist-upgrade a bylo to. Navíc mi to přišlo jako naprosto normální postup, což může znamenat jedinou věc: stává se ze mě Linuxový blázen.

Ale tohle není nic o čem bych se dneska chtěl zmínit. Napsal jsem totiž novou povídku, která ukázala jednu z mých velkých slabin: názvy. Vymyslet dobrý nadpis je někdy velice těžké, ale někdy dokonce je témeř neřešitelný problém vůbec název vymyslet. Jak by se to mohlo jmenovat? ptal jsem se sám sebe. Co třeba Y3F? Líbí? Nelíbí? To je konec konců jedno, protože ta noví věc se jmenuje právě Y3F a není to jenom náhodný shluk písmen, něco to i znamená.

Povídka Y3F je jenom takovou miniaturou, momentkou, aktuálním nápadem, povídkou kde téměř absentuje děj, ale přesto je to spojení DeníkůEpizod. Takže tak.

Další velice současná věc je strip, který porušil tradici asi měsíčního bufferu, je vyroben nedávno, ale přesto je už zastaralý: 669ep1.004 o studiu na FELu

píše k47, ascii@k47.cz