k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Funkcionálně.cz

— k47 (CC by)

Každý autor a programátor se musí naučit škrtat. Umění zkracovat, zestručňovat a oddělovat je mnohem obtížnější než schopnost všechno hromadit na jednom místě a doufat, že si to čas nějak přebere.

Stejně tak to dopadlo i s k47čkou, která (více méně) začala jako osobní web a skladiště povídek, které nikdo nechce číst. Když jsem pak za mlhavých rán roku 2008 začal psát o programování, šel jsem cestou nejmenšího odporu a připojil ke k47čce další sekci, která jenom pramálo souvisela s těmi ostatními.

S rozštěpenou osobností k47čka žila roky a celkem snášela, že jsem tady na jedné straně publikoval svoje literární výstřelky a článkovou všehochuť o životě, vesmíru, kultuře, technologii, společnosti, vědětak vůbec a na straně druhé texty o programování a souvisejících tématech.

Situace, ale nebyla vůbec ideální. Šlo o dva světy, které toho s sebou mají jenom pramálo společného, stejně jako jejich čtenáři. Jedny nezajímá to druhé a naopak. Ale hlavně mě to podvědomě blokovalo v dělání mnohem spontánnější věcí, které tak úplně nezapadaly do smíšené skoro-vážné polarity stránek.

Už jsem to nemohl dál odkládat a schizma jsem vyřešil šavlovou metodou: rozsekl jsem k47čku na dva tématické kusy. Obvyklá mixáž zůstane tady a programování a vývoj se přesune na nově založený blog Funkcionálně.cz.

Nový internetový domov jsem pojmenoval Funkcionálně.cz ze dvou důvodů: jednak je to loď, na které se vydám na křížové tažení za nehynoucí slávu funkcionální programování a druhak (a se stopovým množství studu musím přiznat, že je to hlavní důvod) jde o parafrázi na objektově.cz, které kdysi založil @inza a dnes je to mrtvé cosi.

Blog se původně měl jmenovat Null pointer inception, ale věci nabraly jiný spád a jméno je stále volné. Takže si můžete posloužit…

píše k47, ascii@k47.cz