k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

FEL-hejt

— k47 (CC by-nc-sa)

Minule jsem naznačoval spoustu věcí. Jedna z těch mlhavých náznaků mluvil o něčem, co by mělo suplovat stripy, které teď nevycházejí.

Asi by bylo nejlepší, abych začal od začátku.

Už dlouho mám v hlavě příběh o Peovi a Adamovi K., příběh Deníků, který jsem nikdy nenapsal i když mě to tak zatraceně láká (vznikly jenom fragmenty: N13, Svědectví o chorobě, Do ledovce vytesán). Ale příběh jsem neuložil k ledu. Žil jsem jím dál. Tak vzniknul chronologicky navazující příběh post-Deníků, které začínají takovým hořko-sladkým happy-startem (obdoba happy-endu). Z téhle příběhové linie vznikly povídky: Y3F, Dvě věže, Stalker číslo 47 a pak ještě Někdo se dívá, která je už asi půl roku těsně před dokončením. Ale v téhle příběhové poloose k sobě dvojice hrdinů za bizarních okolností přibrala dívku/studentku Ruby.

Proč to říkám? Proto, že všichni tři jsou imaginárními studenty FELu.

A odsud se klene obří oslí můstek až k substituentu stripů – projektu fel.log, což je grafický slovní šum, který se týká už zmíněné fakulty a už zmíněných třech zcela (opravdu?) imaginárních studentů.

Restart a znova.

Spustil jsem nový projekt fel.log podtitulovaný také zápisky z FELu. Jde o takový freeformový a mizerně kreslený (!) strip, který má jedno jediné obrovské okénko.

Ve fel.logu mě nenapadlo nic lepšího, než hejtovat přímo mojí Alma Mater, což na první pohled může vypadat jako vyloženě hloupý nápad, a na druhý se to potvrdí. Ale jsem příliš nasraný a píliš unavený a tak je mi to jedno.

píše k47, ascii@k47.cz