k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Dějou se věci...

— k47 (CC by-nc-sa)

Stalo se několik věcí, který nic nevyřešily… A pak najednou jsem začal číst mangu. Wow, to je rána, co? Dalo by se skoro říct: na starý kolena… celých dvacet hibernačních let jsem se důsledně vyhýbal takovým těm klasickým superhrdinským komiksům a bral jsem jenom zajímavosti, speciality, podivnosti, deviace a hnusy a teď tohle. Pravda je taková, že to do člověka padá po stovkách stránek. Hlavní podíl na mé nákaze mají stránky manga česky, které tyhle věci překládají a zaslouží si obdiv (nejlíp to vystihne, že už přeložili téměř 44 tisíc stránek mangy a všechno lze od nich stáhnout). Jen tak dál.

Další veledůležitá novinka dneška je dokončení druhého dílu povídky Světlo v zádech s podtitulem Kuřáci opia. Druhý díl je poněkud delší než první, ale to je k dobru věci. Kuřáci opia sledují další dva dny života detektiva Hertzmanna a vyšetřování několika starých zločinů. Zatímco první díl (Deset minut spánku) seznamoval s hlavními postavami a jejich starými hříchy a rozehrává první tahy dlouhé šachové partie, druhý pokračuje ve hře. Hertzmann pokračuje ve své nejisté cestě a pomalu začíná zuřit, vyšetřování mezitím stojí. Šílený detektiv se dostane do pochybného podniku jménem Opiové doupě (proto ten podtitul Kuřáci opia), setká se s dalšími lidmi, situaci zkomplikuje několik telefonátů, Hertzmann je pronásledován strachem a rozhodne se vše okamžitě ukončit riskantním tahem a dát si schůzku s vlastním osudem se zbraní v ruce. Situaci změní výstřel uprostřed noci…

Celý příběh druhého Světla v zádech se točí kolem detektiva Hertzmanna, Opiového doupěte a démonických bratrů Karamazových.

Teď jsem zveřejnil díl druhý, ale během posledních dnů jsem dostal pár nápadů, které zařadím do čtvrtého nebo pátého dílu. Jak je vidno, na celé sérii se neustále pracuje…

Dneska se nebudu cukat a všechny navedu na aB, který se teď nese v duchu motta: Je třeba zabíjet. Spřádám teorie chaotického zla a entropismu a vykládám o činu. Je to jenom malé zamyšlení, ale velká výzva.

A málem bych zapomněl: 669.106

píše k47, ascii@k47.cz