k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Cenzura internetu

— k47 (CC by-nc-sa)

V Austrálii dostali brilantní nápad začít filtrovat veškerý provoz na torrentech. Není tohle náhodou přesně to, o čem jsem nedávno psal?

Nevím, jak vás, ale mě to sere. Chci internet svobodý, ne profiltrovaný přes padesát zájmových organizací, které nám zakážou vidět, to co se jim nelíbí. Filtrování nevhodného obsahu? Chce se mi blejt.

Jak se k tomu stavíte vy? Nechte koment. Napište svůj názor. Začněte flameware. Řekněte to lidem, řekněte nahlas, že nesouhlasíte. Internetový dohled (takové hezčí slovo pro cenzuru) se nám už začíná vymykat z rukou a může to dopadnout tak, že za nás někdo bude rozhodovat, co je pro nás dobré a co ne.

Z diskuze pod zmíněným článkem mě zaujalo toto:

Je hnus, co vše se v dnešním světě děje… Končí doba svobodného internetu, „filtrování nevhodného obsahu“ je jen záminka k zavedení internetové totality…

odpovědí bylo toto:

Ono to není jenom na internetu. V reálném světě je univerzální zdůvodnění pro zákony omezující svobodu terorismus.

Je na čase začít běžně používat šifrování, protože nikdo nemusí sledovat mojí netovou komunikaci. Mimochodem: četli jste Little Brother? Jestli ne, tak si tu knihu stáhněte, protože Coryho slova o tom, jak technologie dokáže změnit svobodný stát v totalitu, kde je každý sledován, je zatraceně přesvědčivá a zároveň děsivá, protože se to může dít už teď, potřebné prostředky už máme a jsme dostatečně vyděšení, abychom přijali všechna ta omezení, která nás mají chránit, ale ve skutečnosti nás jenom táhnout do děsivé pasti.

píše k47, ascii@k47.cz