k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Částečně potěšen, částečně zhnusen

14. 3. 2010 (před 13 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Asi takhle: soubor s rozepsanými články se pomalu blíží hranici 100kB plaintextu a to už je moc. Zatraceně moc. A do toho nepočítám povídky. To je kategorie sama pro sebe. Proto se něco muselo stát.

Takže, abych ulevil archivům, otevřel jsem sekci rychlovky, kam budu házet povětšinou to, co ze mě vylezlo v rámci SASPI rychlovek (jedno téma, 24 hodin a maximálně 777 slov) nebo jiné krátké, nedokončené nebo jinak méněcenné texty, které si přesto z nějakých důvodů nezaslouží, abych je sušil na disku. Kdo chce seriózní čtení, ať se rychlovkám raději vyhne a svoje zraky směřuje směrem na regulérní povídky.

Na začátek tam dám dvě opravdu miniaturní rychlovky z poslední doby.

Dále mám na programu anoncování úvahy/hejtu/braindumpu, který se vykrystalizoval kolem prvních kapitol knihy S elegancí ježka. Jmenuje se to Knihy, sebevraždy, apatie, činy, goonové a další a za žádných okolností to nečtěte!

Kdyby vás zajímalo, jak vznikl ten průměrně nonsensický nadpis (vím, že nezajímá, ale stejnak to napíšu), tak se váže k mému one line bio na Twitteru, které se zase váže na jeden komiks, který jsem četl a tento komiks se váže na… atd atd atd.

Taky jsem objevil Yahoo pipes, což je celkem fajnová věcička, takové grafické programování. Můžete snadno pracovat s RSSkami a jinými webovými zdroji dat a všechno si sdrátovat, jak je libo. Tak třeba RSS pro kuřecí stripy přes pipes: žádný problém

Nakonec dva stripy. Klasika. Číslo 669.309 se tematicky váže k ekonomické krizi a číslo 669.310 je zase o složitém světě licencí.

„A .(Zaslechnuto na internetech: "Dobrá sranda je v tom že čím je člověk starší, tím víc se mění jeho názor a ještě k tomu to líp chápe,“ napsal člověk, kterému je 14 let. V tomhle věku se ještě ani nedá považovat za příslušníka Homo sapiens, je v nějakém larválním stadiu, něco jako proto-člověk.)" málem bych zapomněl: založil jsem první postmoderní Quake live klan League of failed superheroes (clantag LoFsH). Všichni jsou vítáni.

píše k47, ascii@k47.cz