k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Buffer overflow

21. 6. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Tak vás tu vítám na pravidelném terapeutickém sezení anonymních alkoholiků, sexuálních deviantů, neúspěšných sebevrahů, programátorů a podobné sebranky…

Víte, já na něčem dělám a tady je důkaz. Na tom obrázku toho moc není vidět, protože jsem to fotil svým nekvalitním foťákem na mobilu, ale věřte mi, že v té pixelové mlze je toho zatraceně moc a ta rozmlžená čáranice je ve skutečnosti databázový model mojí über-web-dva-tečka-něco-aplikace. No uvidíme, co se toho vylíhne, ale zatím mě to celkem baví.

V souvislosti s tím výše zmíněným hororem jsem na něco narazil. Nechci to říct, ale musím. Tak se držte nebo si zacpěte uši: MySQL je sračka! Ať se na mě nahrnou všichni fanatici, ohánějíc se slovy jako svoboda a open source, ale já říkám, že MySQL je nedomrlej hnus. Tak třeba MyISAM nepodporuje cizí klíče. Opakuji: žádné cizí klíče. To si pak datovou integritu můžeme tahat z paty, žejo? Má sice fulltext, ale zase neprovozuje transakce. Tyhle věci má InnoDB, ale ta zase nemá fulltext. Navíc celkově chybí constraint CHECK, triggery nemohou kloudně zrušit „svojí“ akci. Paráda, co? A tohle je ten zázračný open-source databázový stroj? No to teda potěš koště.

Tfuj. Promiňte, ale musel jsem si odplivnout tuhle hořkou slinu.

Těšit nás může jenom, že teď, když MySQL bylo odkoupeno Sunem, se to snad změní k lepšímu.


Minule jsem vylil zvětralé víno a dorovnal sázky na 180, ale hádejte, kam mezitím pokročila velko-výroba stripů? 215. Vata je vata, takže dalších pět na stůl: 669.182 o nevyhnutelné sebe-destrukci, 669.183 o tom, že trocha toho poctivého násilí nikdy neuškodí, 669.184 o další etapě z Levákova nešťastného života, 669.185 o sebevraždách a 669.186 o detekci krásy.

Nakonec ještě jedna věc. Velice doporučuji wallpapery od devianta vhm-alexe. Zamlouvá se mi jeho nejasný styl spojený se sarkastickou symbolikou. Třeba takový BRING YOUR OWN BOMBS mi právě teď visí na ploše.

A to je všechno. Můžete mlátit do stolu a dožadovat se přídavku, ale to až příště…

píše k47, ascii@k47.cz