k47.cz

twitter RSS
««« »»»

Bez inspirace

2. 10. 2008 (před 13 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Ani ťuk. Vůbec nic. Podařilo se mi vygenerovat nějaká další slova minule zmíněné povídky, ale není to ono, není to ono. Jako kdybych místo tvůrčího procesu mlátil klackem do prázdného sudu. Divné přirovnání… vidíte, už i opisy generuji nějak podivně.

Ale když se odvrátíme od té mizérie prózy, je tu spousta světlých stránek bytí. Tak předně jsem vylepšil svůj bizarní wyhledawacz o možnost dávkového vyhledávání, což znamená, že místo jednoho výrazu teď můžete zadat celý seznam výrazů (dávku) a každý tento je vyhledán zvlášť. Nebo můžete použít vnořené dotazy, které všechno ještě víc usnadňují. Ale to si už vyzkoušejte sami.

Teď už jenom stačí napsat skript, který bude vytahovat ze sémantických encyklopedií (třeba z Freebase) názvy alb daných kapel a ty pak dávkově stahovat pomocí wyhledawacze (plus něco na prolomení CAPTCHA) a máme tu masový automatizovaný downloader. Krásná vize, což?

Další nezpochybnitelnou jistou je strip. Dneska nadešel čas na poslední 669-strip jak ho známe. Strip je ocejchován nomerem 669.226 a je o jedné zcela zásadní životní pravdě. Čtete nebo ne (záleží hlavně tady vlevo na vás).

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz