k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Arytmičtí kazatelé

26. 6. 2007 (před 15 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Začal jsem kázat! Co? Dělejte jakoby nic. Hlavně zachovat klid!

Předchozí odstavec nemusíte brát nijak vážně, ale pro klid duše ho neberte vůbec vážně, i když jeho smysl bude včas odhalen… Možná vás napadá, že místo nic-neříkajícího slovního smetí jsem mohl napsat nový úvodník. Taky jsem ho napsal. Jmenuje se Komunikační blok a jeho název je dokonale výstižný. Je o komunikaci a o jejím nedostatek nebo neschopnosti jí navázat, ale nedává žádné řešení ani návod jak z něj ven. Co s tím? Prostě shnijeme v pekle! Bude to tak lepší. Ať žije entropie!

Vzpomínáte si na začátek června, na kus poezzie Ztichlej svět? Jestli ano a jestli jste ho četli, tak tady mám několik slov o Ztichlém světě. Je tam uvedemo, jak to vznikalo a všechny inspirační zdroje a tak podobně. Každé dílo má spletitou cestu vzniku a některé kusy mi v hlavě hnízdily měsíce než se dočkaly napsání prvních řádků a další měsíce trvala realizace a další čas jsem dostával odvahu vůbec zveřejnit to konkrétní dílo (někdy se to nepovedlo vůbec). Tvorba je boj & když vám nepřináší požitek, spalte ji nebo sami sebe.

A co třeba ztichlej strip? To je sice hezká věc, ale lepší je, když se v něm mluví. Číslo 669.102 z (doufejme) nekonečné série stripů 669 (bude žít se mnou) dává návod jak naložit s brněnským Hlavním nádražím a vůbec není pozitivní (jak jinak).

Taky jsem napsal nový zápis do antiblogu (chvíli jsem pochyboval jestli to někdo čte, ale podle statistik je to osmá nejčtenější stránka na k47čce, takže asi někoho taková špína zajímá). Mohl bych se za to stydět, ale jsem entropista, takže na tom nesejde…

A abych nezapomněl, udělal jsem (sorry za to fádní sleso) jeden speciální 669 strip. Jedná se o Linuxový speciál (s podtitulem dvě pí). Jde o to, že linuxovou komunitou hýbe několik afér a dalo by se říci i konspirací a o tomhle je dvě pí.

píše k47, ascii@k47.cz