k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

20010 - první dekáda nového milénia

8. 2. 2011 (před 12 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Šílenství, šílenství všude kolem nás.


CC by-nc-sa (via)

K47čka je online už osm let a dosáhla bodu, odkud není návratu. Už to zkrátka budeme muset vydržet, až do finální destrukce, která proběhne za 24 let.

V řeči čísel byl rok 2010 následující:

Dohromady to znamená dávku 30965 slov neboli 227583 znaků. Čili ve všech směrech je tento rok oproti tomu minulému zhruba poloviční.

A co jinak?

Nic moc.

Jednoznačným plusem je Scala.

V povídkách z příběhového oblouku Deníky mrtvého muže/Termnalita/Dark night of the soul se vyskytuje Ruby – hackerka, která dostala přezdívku podle jazyka Ruby, do kterého se zamilovala. To platí, ale pořád jsem si říkal jsem, že není možné aby si člověk tak silně oblíbil něco tak banálního jako programovací jazyk. Strašlivě jsem se mýlil. Strašlivě.

Já jsem se do Scaly naprosto zamiloval. Ani nevím jak to vysvětlit, ale když ve Scale něco píšu nebo čtu cizí kód, je to blaho. Poezie zdrojových kódů, přesný opak C++0x.

A jinak? Neřekl že to byl nejhorší rok a 009 byla přece jenom znatelně větší žumpa. Většinu času jsem byl příčetný, ale i tak jsem udělal pár věcí na které nejsem příliš hrdý, ale ničeho nelituju a za nic se nebudu omlouvat. Když jsem v tom, měl bych přiznat, že 011 začal přesně v opačném duchu, během několika dnů čtyři akty šílenství.

píše k47, ascii@k47.cz