k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

2.5 chlapa + bolest + kód = co se stalo

— k47 (CC by-nc-sa)

Co jsem dělal zajímavého posledních několik dnů, kromě toho, že jsem sebral odvahu a publikoval první střípek Terminality? Tak předně jsem čtyři dny v kuse buď spal nebo se svíjel v bolestech. Nevím jak nebo proč se to stalo, ale jednou jsem se probudil a strašlivě mě bolela záda. První den jsem se téměř nemohl hýbat a proto jsem pořád ležel, ale nemohl jsem dlouho spočinout v jedné poloze, protože mě to zase začalo bolet. Z toho důvodu jsem skoro nespal a i když jsem zamhouřil oči, nebylo to o moc lepší, protože mě stíhaly noční můry. A takhle divné, děsivé a znepokojující sny se mi už dlouho nezdály. Byly to pokračování minulých snů zremixované dohromady, nejdivnější výjevy, halucinace, schizofrenní rozštěpení osobnosti (nedokážu popsat neuvěřitelný děs, podivnost a beznaděj, která mě pohltila) a opakovaná probouzení se do snu. Mám dojem, že se mi to muselo zdát nepřetržitě několik hodin, kdy se mě můj mozek pokoušel přesvědčit, že mě skutečně nenávidí a chce co nejdřív zmizet. Naštěstí jsem měl velkou zásobu magických pilulek, které dokázaly utlumit aspoň bdělou bolest. Víte, jak Dr. Gonzo ve filmu Fear And Loathing In Las Vegas říkal: This man suffers from a bad heart. But I have plenty of medicine? Najednou mě to nějak zasáhlo. Pozn.: potřebuji silnější analgetika → jinými slovy: potřebuji člověka, který padělá recepty. Ozvěte se mi na mail i-need-plenty-of-tramadol@k47.cz.

Naštěstí teď už jsem relativně v pohodě.

Pak jsem taky vytvořil nějaký ten kód. V PHP jsem napsal jednoduchou objektovou obálku pro pspell – funkce kontroly pravopisu. Snad se někomu bude hodit, tak jako se hodila mě.

Dál: brácha mě navnadil na seriál Dva a půl chlapa. V podstatě seděl u počítače, lámal se smíchy a nešlo si toho nevšimnout. Podíval jsem se na pár dílů a musím potvrdit, že hlášky jsou solidní, charaktery pěkně rozvržené, dostatečně abnormální a zajímavé. Nejpozoruhodnější je jednoznačně slakerka Rose chorobně posedlá Charliem. Jak jsem už někdy psal, nejoblíbenějšími se často stanou ty nejdivnější postavy (např. Hannelore z Questionable Content. Dávám jednu a půl pí hvězdičky. Jestli chcete stahovat, zkuste se podívat na wyhledawacz.

Update: Po zhlédnutí dvou sérií musím říct, že to zase tak super není. Originalita vyprchá a pak všechno více méně jede v zaběhnutých kolejích. Neurotický Alan začne nepříjemně připomínat Sheldona z The Big Bang Theory, kterého upřímně nesnáším. Stejně tak je nezanedbatelná část humoru je postavená na trapnosti, kterou taktéž nesnesu. Některé díly jsou v pravdě strašlivé. Naštěstí, když si tyhle slabé díly pustím 150% rychlostí, pak stihnu dvacet minut stopáže za 13 a všechno je najednou mnohem lepší.

Nakonec toho dnešního vypravování přilepím dva stripy: číslo 669.288 je o nebezpečí rekurze v reálném životě a 669.289 je o tom, jak je někdy těžké uvést věci na pravou míru. Mimochodem: je zdokumentováno, že strip 669.268 prokazatelně vygeneroval minimálně jeden úsměv. Za tento komentář děkuji. Vážně. Naprosto upřímně. Když už z toho nemám peníze, je pro mě velikou odměnou, že se to někomu líbí. Nebojte se komentovat, chválit, hanět, nadávat, kritizovat, prostě cokoli. Od toho tam ten formulář je.

píše k47, ascii@k47.cz