k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Bilance roku 006

(jako loni na hraně nože balancoval Kaja47)

Je za mnou (za námi) další rok. Co to znamená? Vůbec nic, jenom že si člověk musí koupit novej kalendář :). Ale já kalendář už několik desítek měsíců nemám, takže jsem si té změny vůbec nemusel všimnout. Ale naštěstí to tak nebylo. Jedině na konci roku odpalujeme (jako my čtyři bastardi, které už dost lidí zná, ačkoli ani neví jak) nálože trhavin a vyvádíme podobné věci, které nás logicky musí jednou (dvakrát?) zabít. Ale o tom jsem vůbec nechtěl psát.

Tady a teď jsem chtěl zrekapitulovat rok 2006 a co přinesl na stránky K47čky.

Ne úplný začátek musím říct, že 006 byl definitivně rok stripů. Bylo jich fakt moc: 63 ze série 669, 40 do angličtiny přeložených šest-šest-devítek, 32 kreslených kousků z rodiny 669/m++g, 8 vedlejších produktůtři speciály. Dohromady to tedy čítá úctyhodných 146 vlastních stripů. Myslím, že tohle číslo mluví jasněji než zbraně a opium dohromady :).

Ale to nebylo zdaleka vše, co z mizerných vylezlo. Během roku jsem na K47čku hodil 12 povídek (z nichž velká část byla od Fliska, Morfiona, Ivana B. a So-coola). Toho roku jsem maturoval, takže mých Sedm roků samoty, So-coolův Život Briana, Ivanova Rozhodnost a Fliskovo Malé chlupaté nic byly ve skutečnosti maturitní slohové práce (vesměs kladně hodnocené ovacemi ve stoje :) Z dalších šíleností bych zmínil Trhliny skutečnosti – povídku s podtitulem Divadelní hra o šesti dějstvích, která je ve skutečnosti nekonečná; dále pak Mozaiku, opravdu neskutečně zuřivou povídku.

A jen tak mimochodem, z povídky Jak se kalila ocel, jsem zase něco přihodil, ale pořád není kompletní:).

Z klasického pseudo-kulturního obsahu bych zmínil 9 básní (obsahující čtyřdílnou Nemocnou revoluci), 7 úvah, 7 úvodníků (#33 Moonwalking#39 k47.cz – nový domov). Čísla naznačují, že toho není moc, ale myslím, že je to akorát.

Dál se nám tu rozmohla grafická tvorba v jakékoli podobě (to už nepočítám stripy). Ano, mluvím o 22 rozmanitých grafikách, které jsou divné/působivé/nanic/zajímavé nebo jakékoli jiné. Ale jsou tady a už nezmizí. Pak se tu naakumulovalo 11 představitelů renderované 3D grafiky od různých lidí z 02L. Za tohle vděčíme CAD systémům na Panské a profesorovi Malátovi.

Další graficky prezentované informace reprezentují dva více či méně podivuhodné komiksy: Bombsitters – Dr. Oppenheimer aneb jak jsem se naučil nedělat si starosti a milovat bombu a druhý kompletně abstraktní jménem Souznění.

Mimo toho jsem začal malovat abstraktní digitální obrazy. Zatím jsou k dispo pouze dva: Mechanická vílaČerné čtverce: kapesní model vesmíru.

Je tady spousta dalších věcí, které bych nechtěl opomenout rekapitulovat. Třeba projekt Tisíc mluvících hlav, nebo další projekt Největší screenshot na světě. Taky rok 006 přinesl články o Futuramě a o Machinae Supremacy. Krátké zprávy o různých věcech v sekci kultura. Sekce Simutrans se kontinuálně rozvíjela a začal jsem dělat vlastní přídavky (neboli addony) do hry.

Koncem října, ale přišla veliká změna: celá K47čka přešla na doménu k47.cz z původního kaja47.wz.cz. Byl to krok vpřed, kvůli kterému jsem napsal úvodník číslo 39 k47.cz – nový domov.

Ve stejný den, co jsme se přestěhovali, jsem začal psát (a hlavně zveřejňovat) svůj šílený antiblog. Nejhlubší sondu do duše člověka v dějinách internetu (nebo něco na ten způsob).

Takže nakonec finální statistika roku 2006, aneb co rok dal a co vzal:

píše k47, ascii@k47.cz