k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
komentáře článku 

Primer - fascince filmemText komentáře


Tombuben (2010-06-28 23:27)
No, film jsem viděl docela nedávno, ale skoro vůbec jsem nedokázal sledovat děj... Asi proto, že nejsem až tak dobrý v angličtině (ve skutečnosti se považuji za docela dobrého angličtináře) a nenašel jsem na film české titulky... asi jediné řešení pochopit celý příběh je dívat se na film znovu a znovu... Nevíš mimochodem o nějakých českých titulcích?
Myslím, že s nimi to sice nebudu stále chápat, ale budu se moci více soustředit na film(který považuji za skvělý... zamotaný, ale skvělý) a méně na překládání slov z "technické" angličtiny.


kaja47 (2010-06-29 22:34)
Bez titulek to musí být celkem peklo. Mě konkrétně sedí "tyhlety titulky":[http://k47.cz/download/Primer.srt]. A kdyžtak to řeší "titulky.com":[http://www.titulky.com/index.php?Fulltext=primer&FindUser=]

Já jsem Primer viděl všeho všudy snad čtyřikrát a s každým shlédnutím jsem se dozvídal nové skutečnosti.


Tombuben (2010-06-29 23:02)
Díky:) Úplně bez titulek jsem to neviděl, všechno totiž jistí anglický titulky... Nevim, jak bych to bez nich zvládl. Jinak příběh je zběžně k nalezení i na Wikipedii (anglické), kde je vážně hodně mnou nepostřehnutých věcí


lewis (2010-08-10 05:46)
Film absolutně nechápu,nechápu hlavně ten princip cestování,je to bezesporu jeden z nejzamotaněkších filmů vůbec.Memento byl jen slabý odvárek,který mi teď připadá až moc jednoduchý na pochopení.Zato primer budu muset zhlédnout ještě asi mnohokrát.
Pokud by měl někdo zákem o malou diskuzi k tomuto filmu budu rád.
faredust@seznam.cz


kaja47 (2010-08-11 04:33)
[856] Celý příběh a všechny záhady Primeru jsou podrobně vysvětleny v "těchto":[http://www.youtube.com/watch?v=KgSWgww_fIE] "třech":[http://www.youtube.com/watch?v=q9I_qo9V8cE] "videích":[http://www.youtube.com/watch?v=9y0fzAnQ-c8]. Pokud ti nevadí, že se připravíš o všechno to neustálé objevování nových skutečností (což je kouzlo celého filmu), v těch videích to máš černé na bílém včetně přesného datování.


píše k47, ascii@k47.cz