k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
komentáře článku 

Drogy & alkohol 2.0Text komentáře


v6ak (2012-07-26 07:48)
Nevím, jak moc jsou současní drogátoři karteloví, ale problém je spíš jinde: ne každý si dovolí drogy vyrábět, takže je vyrábí méně lidí (menší konkurence) a chtějí k tomu rizikový příplatek. Navíc se to vyrábí potajnu v různých podmínkách, takže kvalita je, no, různá. Ani není dobře možné, aby vznikla nějaká značka, která si zakládá na pověsti kvality - ani jako výrobce, ani jako "ratingová agentura" (když do toho nebudeme chtít tahat stát).


kaja47 (2012-08-09 09:11)
Ale vyrábí je méně lidí protože je to nelegální. "Rizikový příplatek" je tu proto, že je to nelegální.

Takže ono je dost dobře možné, že americká "válka s drogami" sponzoruje mexické drogové kartely, které dosahují obludných rozměrů (podle toho, co jsem četl).

K tématu: poslední dobou se vyrojilo několik článků o "Silk Road":[http://en.wikipedia.org/wiki/Silk_Road_(marketplace)] online tržiště s drogami, které je skryté Torem, přijímá platby bitcoinem a (překvapivě) funguje ke spokojenosti všech zúčastněných.


v6ak (2012-08-09 16:48)
Jasný, rizikový příplatek je tu právě kvůli postihům. Stát upravil podmínky tak, že uspějí ne nutně ti, kteří dovedou vyrobit drogy nejkvalitněji, nejlevněji apod., ale ti, kteří se umějí nejlépe skrýt či domluvit s policií. Silk road je určitě pokrok, ale řeší jen distribuci, ne výrobu. Mnohé části tomu chybějí, třeba si zde nedovedu představit vznik značek jako certifikátů kvality.

Je celkem možné, že "válku proti drogám" sponzorují právě současní distributoři a výrobci; nejde se přece až tak po nich (teda jde, ale oni se umějí skrýt), ale po jejich konkurenci, která se skrýt neumí.


Woodbin (2012-08-11 11:06)
Doufám že se dožiji doby, kdy si THC doma vyrobím v petriho misce. Na druhou stranu si myslím, že to nepovede ke zničení drogových kartelů - každý není tak šikovný aby si to vyrobil, lidi jsou líný, navíc xy% feťáků tvrdých drog je z nižších společenských vrstev --> nemají vzdělání, počáteční kapitál či mozkovou kapacitu na to aby to zvládli (nebo už ji mají vysmaženou pervitinem/jiným svinstvem), takže drogové kumpanie si vždycky najdou své zákazníky. Ad TOR & S.R. : Je až ohromující že je možný si objednat drogy poštou domů. Taky je to velice lákavé, kamarád co teď žije v austrálii dost vážně uvažuje nad tím objednat si nějaký ten blotter LSD. Já sice uvažoval že bych se tam aspoň podíval, ale s mojí smůlou bych něco pos*al a nebyl bych zcela anonymní, takže to radši riskovat nebudu.


kaja47 (2012-08-21 13:36)
[994] Jestli má pravdu Aubrey de Gray a další futurologové, tak se dost možná dožijeme dalšího milénia.
Se znalostmi/leností/prostředky nebude problém, když bude možné si z internetu stáhnout a doma na 3d tiskárně vytisknout kompletní kit připravený k použití.

Btw: Při nákupu přes Silk Road nikdy nikdy nebudeš zcela anonymní, protože musíš dealerovi prozradit adresu, kam to má poslat.


v6ak (2012-08-21 19:22)
Nebude to zcela anonymní, ale zásilku jde v principu směrovat podobně jako u Toru, jen to šifrování chybí.

Ostatně ani Tor není 100% anonymní, vlastník všech zúčastněných nodů (pro danou komunikaci) může sledovat celou komunikaci od zdrojové IP a jakožto vlastník posledního ji může i dešifrovat. Možná by stačil jen zdrojový a cílový a nějak (třeba zpoždění) značkovat pakety. Vím, cesta se často mění, těžko se ovlivňuje (snad) a v praxi to až tak snadné není, ale nemožné
taky ne. A s IPv6 to bude jednodušší kvůli levným adresám.


píše k47, ascii@k47.cz