k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Živák

— k47

Už je to měsíc, co běží tenhle blog & zatím jsem s ním spokojený. Systém je radost používat: jeden plaintext soubor & jeden skript, udělám jakékoli změny & jeden příkaz všechno nahraje na net, nemusím se přitom srát s redakčním systémem. To se hodí při hromadných úpravách, třeba když si přečtu něco zpátky, vždycky najdu chyby a pasáže, které by šly napsat lépe. Takhle je můžu opravit en masse jen editací jednoho souboru ve vimu & všechno pustit online jedním příkazem z příkazové řádky. Webová administrace mi nehází klacky pod nohy, minimalismus zvítězil.

Vzpomínám si, jak jsem kdysi v několika povídkách hromadně měnil gramáž tramadolu, kterou někteří hrdinové brali, poté, co jsem se dozvěděl/pochopil/poznal, že to, co jsem uváděl, není zas tak moc. Byly to drobné změny roztroušené na mnoha místech mnoha povídek a bylo velice otravné je aplikovat na k47čku.

Myslím, že jedna z nich byla tahle pasáž 2. února 2010 – večer:

Dalšího večera, kdy jsme pili v našem bytě, vyprávěl, jak pak přišel do školy. Všechnu nekrotickou životní energii suplovalo čtyři sta miligramů tramadolu – docela silná dávka na nováčka jeho váhové kategorie v opioidovém byznyse. Ale co, byl v bolestech. Z celého dne si pamatoval jenom, že na něj všichni nevěřícně zírali. Měl reputaci bezproblémového jedince a najednou tohle – studená sprcha reality.

Co se týká obsahu ASCII blogu, bál jsem se, že nebude o čem psát. Nedávno mě na ulici zastavil chlápek, jestli se nemůže zeptat na pět otázek ohledně zdraví & životního stylu. Pomyslel jsem si, že nemám ani jedno, ani to druhé & odmávl ho. V podobném duchu jsem si myslel, že studnice vyschne, protože můj život postrádá energii/vzrušení/zábavu/požitky, ale zatím to vypadá že materiál se vždycky najde v drobnostech nalepených na spodek lebky jako žvýkačky pod nádražní lavičkou. Možná že přestanu s k47čkou a budu psát jenom tady, každý den pár odstavců.

Bude to něco jako můj živák.

Říká se, že britské jaderné ponorky musí každé ráno naladit program Today na BBC radio 4. Když uslyší vysílání, všechno je nejspíš v pořádku. Pokud ale nenaladí nic tři dny za sebou, musí předpokládat, že Londýn byl srovnán se zemí a rozjedou odvetné plány.

Stejně tak, když se tady tři dny po sobě neobjeví aktualizace, může to znamenat, že jsem mrtvý. Nebo taky jsem bez internetu, nebo mi shořely všechny počítače, nebo jsem si zlámal prsty a nemůžu psát, nebo jsem jenom líný. Bude to jedna z těchto možností. Nejspíš ta poslední.

píše k47, ascii@k47.cz