k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Zavraždit Kajínka

24. 5. 2017 (před 6 lety) — k47

Jestli někdo touží po instantní slávě, existuje k ní jednoduchá cesta: Zavraždit Kajínka. Už je venku a nechrání ho zdi vězení. Co vám v tom brání? Okamžitá sláva je zaručená, mediální smršť nevyhnutelná. Pár vstřelů a vrah vraha se zapíše do historie. Přinejmenším dostane vlastní stránku na wikipedii. Co náš král Svině udělal špatně, lidová spravedlnost napravila atd. atd. atd.

Chapman, vrah Johna Lennona, je také známá figura. Neudělal nic pozitivního, nezměnil svět k lepšímu, jen se pomátl, střelil jednoho brouka & lidé si ho pamatují. Byla to jednoduchá zkratka do historie.

+1: Chapman byl křesťan a zabil Lennona hlavně kvůli jeho poznámce, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Šlo tedy v jádru o náboženský extremismus.

+2: Číst si o Chapmanově životě je zajímavé. Zpočátku bylo všechno v pořádku, ale v jednom bodě se celá slibně vyhlížející trajektorie jeho života zlomila: Vina, sebevražedné myšlenky, připadal si bezcenný, vypadl ze školy, pokus o sebevraždu, ztráta několika zaměstnání, ústav pro klinickou depresi a pak čtyři rány do Lennonových zad. A já ho chápu.

+3: U sousedů

píše k47, ascii@k47.cz