k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Tvoje problémy nejsou skutečné

— k47

Jestliže pravidlo internetu číslo jedna je Nikdy nečtěte komentáře na youtube, pravidlo číslo nula musí být „Nikdy nečti nic na 4chanu, tečka.“ Tohle pravidlo jsem porušil & začal se prodírat hrůzou toho webu.

OP jednoho vlákna se ptal zdali je deprese skutečná a jestli jsou o ní natočeny nějaké dobré filmy. Slovo deprese bylo uvedeno v mnoha uvozovkách, takže jeho výchozí pozice byla jasná.

Jiný anon se ozval, že deprese neexistuje a nejde o skutečnou nemoc, pochopitelně. Je to prý jen následek špatných životních rozhodnutí. Nic lepšího se nedalo čekat od klávesnicových válečníků, kteří na anonymní imageboard chodí, aby projevili svůj nedostatek soucitu, empatie a na chvíli si připadali mocní & u kormidla.

Nejvíc mě na převládající odpovědi zarazila jedna konkrétní věc. Všichni různými slovy říkali to samé: Tvoje životní zkušenost není skutečná.

Když jsem to nezažil , pak to neexistuje. Lidé s rozdílnými zkušenostmi nemůžou existovat. Když někdo tvrdí opak, pak musí lhát a jen si vymýšlí, aby získal pozornost. Kde jsem to jenom slyšel? Jo, už si vzpomínám, při ponoření do bahna manosféry. Naše vnímání světa je to jediné a pravé, ostatní pohledy jsou sabotáže slabých, kteří se snaží narušit rovnováhu. My známe pravdu, my víme jak by svět měl fungovat, vy tomu jen odporujete. A pochopitelně v jejich uspořádání světa jsou oni ti silní & u kormidla.

Zajímavé je, že „alt-right“ plive na „SJW“ a obviňují je z cenzury a omezování svobody slova proto, že tlačí vlastní agendu. Přitom oni dělají přesně to, z čeho obviňují své soky.


+1: Hodil jsem online archiv /pol/—nejhoršího boardu celého 4chanu a /r9k/—nejubožejšího boardu. V budoucnosti bych chtěl přidat kompletní /pol/ od samotných začátků až po současnost a ještě velkou část /r9k/. Zatím obsahuje 3GB rasismu a 700MB sebelítosti & misogynie. (Je to zkomprimováno programem zstd, který není tak běžný jako zip, gzip nebo xz. To může být trochu problém.)

+2: Existential Comics:

Stupid people often think they are more „rational“ because they don't understand the social context of a problem, making the problem simple.

píše k47, ascii@k47.cz