k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Trump & konec světa

18. 9. 2017 — k47

O Trumpovi jsem tu chtěl něco napsat v dobách, kdy začalo být jasné, že nezmoudří, nezačne se chovat více prezidentsky a bude ve svém řádění pokračovat. Chtěl jsem tu zanechat pár pobouřených slov podbarvených pobaveným cynismem o tom, že je to nekompetentní narcis, podvodník, který sám neví, že je podvodníkem, chronický lhář, který jen šíleně žvaní a lidé kolem něj se snaží uhladit jeho výroky, dítě, které nedokáže udržet pozornost po delší dobu a dostane záchvat vzteku, když věci nejsou dle jeho libosti a shodou okolností má přístup k jaderným zbraním. Ale teď už ničím takovým nechci ztrácet čas. Teď je to už jedno.

Gyles Brandreth v jedné epizodě Have I Got News For You řekl:

If as a result of his presidency the world does indeed end, won't it be marvelous if it happened in our time?

Nejspíš to myslel jako vtip s příchutí absurdismu. Ultimátní kataklyzma má tu vlastnost, že i ti, kdo v něj věří, v hloubi duše počítají s tím, že se nestane právě teď ale někdy jindy. Přesto vyjádřil myšlenku, která působí stále lákavěji. Ono by to bylo doopravdy skvělé, kdyby civilizace zanikla za nás.

Sám už dlouho nevěřím, že lidstvo má jakoukoli budoucnost. Konec světa je jediný spravedlivý bůh. Kdybych k tomu měl přilepit nějaké datum, pak by to bylo přesně 16. 4. 2016, kdy se vypařily poslední zbytky naděje. V té době jsem tím nebyl příliš nadšený, ale teď ████████████████████: No a co? Panika ustoupila organizované rezignaci.

Taková je také teze Doomsday party blogu: Ztráta víry v budoucnost civilizace a apatické odevzdání se konci dnů, který, když bude mít slitování, přijde co nejdříve.

Doomsday party blog neumřel, jen se na chvíli nacházel ve stavu hibernace a teď ho zase rozjíždím. Mám v hlavě hrubý náčrt děje až do konce dnů a na disku pár rozepsaných kapitol. Dneska jsem přidal jednu novou: Království Soudného Dne. Jak je vidět už z názvu, drží se cntrální teze. Příběh zatím jen manévruje, aby do sebe začaly zapadat jednotlivé díly a události se mohly dát do pohybu směrem k explozivnímu finiši. Po konci netouží jen vypravěč Adam K., ale i jiné lidé, každý k tomu má své důvody, disponuje různými prostředky a plánuje nasadit různé taktiky.

DDP pokračuje a Armageddon se blíží.

+1: Když už jsem načal Trump, tak právě teď se vyplatí číst všechno to, co Hunter S. Thompson napsal o Nixonovi – prohnilém prezidentovi, který byl ze své funkce sesazen.

píše k47, ascii@k47.cz