k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Sjednocení

22. 11. 2017 — k47

Vzpomínáte na pád Berlínské zdi & následnou euforii sjednocení fragmentovaného Německa? Abyste si osobně pamatovali, musí vám být přes třicet. Aby vás to aspoň nějak zajímalo v době, kdy se do betonové bariéry pustily davy Němců s kladivy, musíte být hluboko přes třicet.

Šlo o tak velkou událost, že i sám David Hasselhoff zazpíval tisícům pobavených Němců. Co ten tady dělá? Neumí zpívat, neumí hrát. Hoff je jako vtip bez pointy, který člověk natahuje nejdéle, co to jde, a doufá, že se mezitím stane něco vtipného.

Stejně tak teď nastalo další sjednocení. Je mnohem menší, mnohem méně významné a proběhlo v čistě lokálním měřítku. Pokud čtete tyhle řádky, sledujete ho.

Jak jsem už naznačoval, spojil jsem ASCII blog s k47čkou. Odteď je to jen jedna internetová entita. ASCII blog začal jako odnož k47čky a textová kanonáda s kadencí jednoho dne. Chtěl jsem psát rychle a nikdy se neohlížet, jestli to za něco stojí. Vystřel a zapomeň! Dostal jsem se do rytmu & rutiny už víc jak devět měsíců & stará k47 mezitím zapadávala prachem.

Nechtěl jsem mít jeden mrtvý web a jeden blog překypující aktivitou & tak přišla řada na fúzi. Bylo třeba udělat nějaké změny v asciiblog generátoru a vychytat pár much. Například jak zobrazovat archiv, který se táhne 14 let nazpátek. Když mám historii kratší než jeden rok, každé řešení je dostačující. Ale jak data přibývají, na detailech začíná záležet.

Pořád nevím, jestli to vůbec bude fungovat, protože každý nový článek může vyústit v katastrofickou propagující se kaskádu změn. Asciiblog program vygeneruje statické stránky (celou k47čku+ASCII to dá za 5-6 vteřin) a všechny změněné pak nahraje na server. Problém je v tom, že nový článek může vyvolat změnu u všech, které s ním sdílí nějaký tag, a takových můžou být stovky. A to chvíli trvá. Ne moc dlouho, jen tu specifickou dobu, která člověka otráví.

Ale to jsou jen detaily… Spojil jsem dva weby, na kterých nikomu nezáleží, generátor, který nikdo nepoužívá, je o něco málo lepší, nic se nemění, ASCII blog už není, k47čka převzala žezlo a jede jeho tempem vpřed. Každý den jeden krok dokud se nám nebe nezřítí na hlavu.

píše k47, ascii@k47.cz