k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Rybaření v kanálech

14. 12. 2017 — k47

Zahlédli jste ve městech kádě s kapry? Ne. To znamená jediné: Ryby jsou stále nevylovené. Kde jsou ty ryby? Ano, přesně tak: V kanálech. A právě tam se vydal Děsír na další recesistickou výpravu.

Tedy říkám „vydal“, ale účast byla jen symbolická. Ukázal jsem se tam jen já a VJ, vládce Rekol, expandující na východ ve snaze zbicyklizovat Ostravu. Jako vždycky několik lidí nahlásilo, že na 100% přijdou, ale zima, studený vítr a tma je odradila od akce. Tohle není nový problém, oblečení lidé začali nosit před padesáti tisíci lety, takže živly by neměly představovat překážkou pro odhodlaného recesistu.

Přitom to byla docela zábava.

smutný rybář musí chytat sám, protože se nikdo neukázal #černobílá

Sám jsem ani neměl v plánu se účastnit, chtěl jsem jen udělat pár fotek jako minule a zmizet, ale když jsem představoval 50% mužstva, nedalo se svítit. VJ půjčil záložní prut a šli jsme hledat správné kanály na dostatečně frekventovaných místech.

Bylo v tom něco zenového, postávat nebo posedávat kolem poklopu s improvizovanými pruty, zatímco nás obeplouvají davy lidí. Někdo si ani nevšimne, jiní se podívají a jen nechápavě zakroutí hlavou, někdo se zasměje, malé dítě se stále otáčí, zatímco se drží matčiny ruky, někdo se zeptá, co se děje, chytáme ryby, jak jinak, někdo čeká, co se bude dít a když mu dojde, že tohle je všechno, že podstatou téhle absurdní performance je, že se žádná performance nekoná, odejde, někdo vytáhne foťák, ale většina jen propluje kolem a navěky se ztratí v šumu světa.

Byla to velice klidná, relaxační akce.

V jednom by něco takového bylo těžko představitelné, ale dav člověku dodá odvahu. A dva lidé jsou už dav.

píše k47, ascii@k47.cz