k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Čas revoluce je právě teď

11. 12. 2017 — k47

„Léčím ho jenom proto, aby z něj byl další daňový poplatník,“ zaslechl jsem jednoho doktora a zamrazilo mě z toho.

To, že celý systém zdravotního pojištění je mohutná ekonomická bestie, která sama na sobě provádí otevřenou operaci srdce, jen aby mohla dál sama sebe operovat, je jasné. Ale že přiznal takhle přímo, že v celém soukolí neexistuje morální hodnocení toho, co je dobré, ale jen ekon-kalkul, tak chladný, že kolísá těsně nad nulou kelvinů, působilo jako studená sprcha.

Znamená to, že ve společnosti, kde je většina práce zcela automatizována (tedy do 10 let) a lidé se z principu nemůžou aktivně zapojit do krysího závodu, nebude existovat zdravotní pojištění a lidé, kteří onemocní se jednoduše nechají shnít v příkopě, protože jsou jen ekonomickou přítěží pro jedno procento těch, kteří vlastní armády automatických robotů? Doufám že ne, i když je mi jasné, že se to stane.

Můžeme automatizovat všechno jen ne empatii a soucit několika psychopatů, kteří se ocitli na vrcholu a přesvědčili se, že kvůli své pozici jsou skvělí lidé, živoucí příklady výjimečných kvalit & bylo to jen kvůli tomu, že se ke světu, lidem a společnosti obecně chovali jako k lejnu na chodníku – buď ho ignorovali nebo se ho zbavili – a musejí v tom pokračovat, jinak celý svět bude trpět.

Ale nezapomeňte, nic nemá smysl, všechno lidské snažení bude invalidováno, práce automatizovaná, umělá inteligence velice brzy dokáže dělat všechno, co lidé, jen lépe, včetně kreativity, empatie, vztahů.

V nejlepším případě budeme všichni mrtví. V tom horším budeme žít v neskutečných solipsistických světech, které jsou vytvořené pro každého z nás, tak aby přesně padly na naše tužby a záliby, zcela bez kontaktu s jinou osobou z masa a kostí. A v tom nejhorším & zároveň nejpravděpodobnějším budeme umírat v bídě, zatímco technologie dosáhla obrovských výšin, jako poddaní nevlastnící roboty.

Čas na revoluci je právě teď. Odřízněte hlavu bestie, zbavte se vrcholu ekonomické potravní pyramidy. Usurpujte prostředky automatické výroby.

Kapitalismus v plně automatizovaném světě nemá místo. V takové situaci jde o relikt dávných časů, krutě nemístný a nemístně krutý.

Nikdo z nás není telekomunista dnes, ale všichni jimi budeme zítra.

píše k47, ascii@k47.cz