k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Svoboda, demokracie, fotografie

18. 11. 2017 — k47

Včera to v Praze žilo. Sedmnáctý listopad, Den boje za svobodu a demokracii, Albertov, Václavax a Národní třída, fůra lidí, akce, hudba, průvody, šílenství na každém rohu, pozitivní atmosféra a pocit jednota.

To byla ideální příležitost pro druhý photo raid — sejít se u hořícího muže, sklouznout dolů Václavaxem do útrob Národní Třídy, kde se koná nejvíc věcí a koncentrace lidských těl dosahuje kritických mezí. Tam je ideální prostředí začít operovat ve stylu Bruce Gildena: Foťák v jedné ruce, blesk v druhé a skákat na lidi. To byl můj plán, ostatní si musejí najít své cíle.

Tentokrát to nebyla solo záležitost jako minule, ale účast stoupla třikrát: Váš pokorný autor, S. a JM. Všechny tři spojoval tenhle blog. Jeden ho psal a druzí dva ho znali. To může vypadat jako dobrá věc, jako že existuje aspoň nějaké spojení, ale ve skutečnosti to značně limituje množství historek, které můžu říct, protože většina z nich je právě tady na blogu. S JM jsem měl navíc jedno další spojení, které bylo natolik bizarní, že mě skutečně vyděsilo. Nebudu prozrazovat co, protože soukromí & tak podobně, jen řeknu tohle: Svět je malý.

Když jsme sestoupili do epicentra na Národní, najednou jsem to cítil, ten pocit nesmírné radosti a energie. Tohle je ono. Vybavila se mi slova HST z FALILV:

There was madness in any direction, at any hour. […] You could strike sparks anywhere. There was a fantastic universal sense that whatever we were doing was right, that we were winning…

Trikolóry na klopách, estébáci na chůdách tyčící se nad všemi ostatními, české vlajky, vlajky EU a dokonce jedna NATO, transparenty, průvody, exhibice, orchestr, knihovna Václava Havla v průchodu pod ledovcem Nové Scény, koncerty, dva stage na Národní, dva na Václavaxu. Bylo to skvělé a když jsem proplouval davem, připadal jsem si neuvěřitelně uvolněný.


Tady jsou některé fotky, které jsem vysekl kombinací ghetto foťák + ghetto blesk. Mám ještě některé z druhého fotostroje, ale zatím jsem se na ně ještě ani nepodíval. Z principu nemůžou být tak dobré, jak výsledek bleskování.


Další photo raid bude nejspíš příští sobotu, protože bych to chtěl pořádat každý týden.

(pokračování)

píše k47, ascii@k47.cz