k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Podcast

19. 2. 2017 (před 6 lety) — k47

Andy Zaltzman měl podcast. Byl plný lží, výmyslů a slovních hříček. Byl docela fajn. Docela dost fajn. Dost na to abych ho začal pravidelně poslouchat. Jmenoval se The Bugle.

Andy patří do podcastové dynastie Zaltzmanů. Jeho sestra má na starosti Allusionist a (ještě s jedním chlápkem na jehož jméno si nevzpomínám) Answer me this. První jmenovaný neposlouchám, s tím druhým jsem se nějakou dobu zdržoval, ale po pár epizodách jsem musel přestat. AMT je neuvětřitelně plytký a postradatelný. Na povrchu skoro působí dojmem, že má nějakou hodnotu, ale je to jen šum a blábolení, slovní obdoba prejtu, namletý rosol slov bez jiskry, který mě ve výsledku vždcky jen naštval.

Naproti tomu The Bugle má jiskru, protože za ním stojí talentovaní lidé – Andy a dříve i John Oliver, zakládá si na satiře, slovní ekvilibristice, Andyho nekonečných tirádách slovních hříček (takzvané pun runy) a velice suchém humoru.

To je pro dnešek všechno. Jediný další podcast, který v současnosti pravidelně poslouchám je No such thing as a fish. Měl bych poslouchat ještě něco? Doporučení piště do komentářů.

píše k47, ascii@k47.cz