k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Poslední krok

22. 4. 2017 (před 6 lety) — k47

Možná konečně vím, jak zakončit Lháře. Všechno vyvrcholí pokusem Adama K. o sebevraždu, to je už jasně dané. Je třeba jen doplnit detaily.

Poslední pracovní verze je takováhle:

Adam K. se chce zastřelit, ale Peo ho těsně před okamžikem činu přeruší, začnou se přetahovat o smrtící zbraň. AK ví, že vyhraje, ví že je silnější, vždycky byl. Za tu ±dekádu, co se znají, byl silnější než jeho o půl hlavy menší kamarád.

Je to bizarní situace, protože Peo je jeho jediný skutečný přítel a chce Adamovi pomoct a záleží mu na něm. AK ale touží jen po cestě ven, cítí jen nekonečnou beznaděj a nedokáže si ani představit možnost zlepšení. Uvědomuje si, jaká dušení muka a smutek jeho odchod Peovi způsobí. Adam chtěl pomoc, chtěl aby ho někdo vyslyšel, ale zároveň se mu ta myšlenka hnusila. Když mu někdo pomoc nabídl, odmítl, protože si pak připadal bezmocný a slabý, že se o sebe nedokáže sám postarat. I když chtěl, nikdy nedokázal mluvit o svých emocích, nikdy nedokázal explicitně vyjádřit svůj duševní stav, vždycky se spoléhal jen na to, že se s Peem a Ruby chápali. Připadá mu, že nemá jinou možnost, musí udělat tu jedinou poslední věc a konečně nebýt pasivní. Něco konečně se sebou musí udělat.

Nakonec se mu podaří získat kontrolu nad zbraní, střelí se do hlavy a zhasne. Nezemře (všechno je vyprávěno z první osoby & smrt vypravěče by byla divná), ale probudí se jako kripl, který se nemůže hýbat & plně komunikovat s okolím. Pak teprve si bude skutečně přát skočit.

+ Taky je pro Lháře ve hře zmínka o tom, že firma, které se podaří syntetizovat drogu, ██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████ rozhodne se koupit Uruguay.

píše k47, ascii@k47.cz