k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nasráno

16. 10. 2017 — k47

Dnes celé město smrdělo jako hovna, celý den, pořád, každou chvíli jsem kontroloval, jestli jsem do něčeho nešlápl, ale ne, podrážky čisté, jen město zapáchalo.

Před nějakou dobou na twitteru někdo poslal srovnání, za jak dlouho se dostane Čech a Pařížan k moři. Z Prahy je to do Splitu skoro stejně daleko jako z Paříže do Montpellier. Francouz jede pár hodin TGV, z Republiky se musí čtyřikrát přestupovat & trvá to celou věčnost.

TGV/SNCF je úspěšná síť. Celá francouzská národní železnice je zářný příklad jak můžou vlaky fungovat. Velká Británie prodala svoje dráhy do soukromých rukou a od té doby stojí za hovno. Přesto britská koruna své soukromé železnice dotuje a dává jim tolik peněz, kolik Francii stojí celá jejich síť. SNCF je natolik úspěšná, že koupila několik britských železnic. Britové lijou do svých drah libry a ty pak končí ve Francii. To nemusí být snadné překousnout. John Oliver v podcastu Bugle párkrát zmínil, že Britové se po většinu své historie řídili heslem: Když děláš něco, co naštve Francouze, tak nejspíš děláš správnou věc.

Ale o tom jsem tu nechtěl psát.

Pod oním tweetem se ozval nějaký Slušný Čech v tom duchu, že Francouze po návratu doma čekají hromady migrantů a bezdomovci na ulicích, kdežto Čecha jen samé hezké holky.

Vystupoval tenhle Slušný Člověk někdy v Praze na Hlavním? Lavičky a park před nádražím jsou obsazeny bezdomovci, někdy je přímo v hale nasráno, feťáci jsou celkem běžní, i když člověk nehledá, zahlédne jich pár v okamžiku vpichu, na náměstí republiky u metra posedávají bezdomovci, podchod do Hybernské smrdí močí tak silně, že z toho slzí oči, vstup na Můstek smrdí výkaly a lavičky jsou obsazené bezdomovci. Jednu dobu tam na schodech polehával na kost vychrtlý pobuda, který byl očividně nemocný, pár schodů pod ním bylo nasráno, lidé ho obcházeli, jako kdyby neexistoval. Už dlouho tam není a pochybuji, že si našel lepší život. Teď je už nejspíš po smrti.

#černobílá

Praha ve vlasteneckých brýlích musí vypadat strašně krásně, rozhodně lépe než všechna města cizáků, která jsou zamořena [vložte to, čeho se nejvíce bojíte] a nedá se v nich vůbec žít. Ale ve skutečnosti je stejně hnusná jako jiná města stejné velikosti.

píše k47, ascii@k47.cz