k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Jako za stara

27. 10. 2017 — k47

Jako kdysi dávno teď poslouchám Sings Reign Rebuilder od Set Fires to Flames vydané v roce 2001 & zní to dost podobně jako Godspeed you! Black Emperor.

To není myšleno jako výtka, GY!BE byli skvělí a jejich zvuk v sobě má nostalgickou kvalitu. Tohle jsem poslouchal v dobách, kdy jsem ještě neznal Blueneck, pg.lost, Our ceasing voice, Exxasens, Junius, Russian Circles, Lauru, Swans nebo Cult of Luna. Někdy není od věci se vrátit zpátky, oprášit staré nahrávky & poslouchat. Některé věci jsou s odstupem času mnohem lepší než při prvním poslechu. Když má člověk větší znalost žánru, i věci, které byly neposlouchatelné, najednou mají své místo.

Když jsem tu zmínil GY!BE, tak jejich poslední album Luciferian Towers je strašlivá donebevolající nuda. Jak se jen dopracovali od F# A# ∞ k tomuhle? Kam se jen poděly atmosférické výšiny Dead flag blues, East hastings nebo Blaise Bailey Finnegan III?

Belgický THOT, který mi dokázal vlít tolik energie do žil, vydal nové album FLEUVE. První track ICAUNA je nejlepší z kolekce skladeb pojmenovaných podle řek. Je to instrumentální industriální noise šílenství—čirá tenze převedená do podoby hudby. Přesto kvalita zbytku se drží.

píše k47, ascii@k47.cz